S novým šéftechnikem je Rossi spokojený

Před zahájením loňského finále sezony 2013 ve Valencii, Valentino Rossi překvapivě oznámil, že po čtrnácti letech končí spolupráce s Australanem Jeremy Burgessem, který byl jeho šéftechnikem a stál u všech sedmi titulů mistra světa, které Ital vyhrál v královské kubatuře.

S novým šéftechnikem je Rossi spokojený
Australana Jeremy Burgesse to tehdy překvapilo a nebyl moc rád ze způsobu, jakým mu to bylo oznámeno. Na jeho místo už od prvního testu, který následoval po posledním závodu sezony ve Valencii, nastoupil italský šéftechnik Silvano Galbusera, který měl bohaté zkušenosti z prostředí superbikového šampionátu.
Valentino Rossi vsadil vše na jednu karu a zariskoval, když před sezonou, kde se bude rozhodovat o jeho možném prodloužení smlouvy s Yamahou, vyměnil člověka na tak důležité pozici. Valentino Rossi po úvodním podniku v Kataru ale tvrdí, že udělal dobře. „Loni to byla hodně nebezpečná loterie, protože Galbusera nemá zkušenosti z MotoGP. Znal jsem ho z testování, když jsem na superbike testoval po zlomenině nohy (v roce 2010).“

„Tehdy to s ním bylo moc dobré, ale to víte, byla to loterie,“ citoval Rossiho britský Autosport. „Jsem moc spokojený, protože pracuje velmi dobře. Myslím, že v tomto roce můžeme být silnější, protože můžeme pracovat intenzivněji a zejména s ohledem na zlepšení nastavení pro závod.“
Při pohledu na výsledkovou tabulku z loňského závodu v Kataru a toho letošního ale velký rozdíl nevidíme, protože Valentino Rossi byl pokaždé v závodu druhý. Ital ale cítí, že do této chvíle udělali velký pokrok a jsou někde jinde než byli loni. „Ano loni byl začátek stejně skvělý, ale v dalších závodech jsme už měli víc problémů. Teď se ale cítím silněji, s motorkou jezdím lepším způsobem a lépe pracuji s týmem,“ dodal Rossi.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist