Rozdíl dělá hlavně jezdec, říká Mika Kallio

Závodem Grand Prix San Marina se skončilo hostování finského jezdce Miky Kallia v továrním týmu Ducati Marlboro. Příliš se sice nepodařilo, ale samotný Kallio vidí v tomto "přestupu" hodně pozitivního a zde jsou jeho názory.

Rozdíl dělá hlavně  jezdec, říká Mika Kallio
Ve třech závodech na továrním motocyklu Ducati si Mika Kallio vyjel jedno sedmé a jedno osmé místo, tedy skoro taková umístění, jako na začátku sezóny na satelitním motocyklu Ducati Pramac. 


Přesto je finský jezdec přesvědčen, že se hodně naučil a dokáže tyto zkušenosti převést do praxe a díky jim pak zajet v závěrečných čtyřech závodech MotoGP se satelitním motocyklem Pramac Racing týmu lepší výsledky než doposud. 


Velký problém, který se táhne Kalliovou sezónou je totiž skutečnost, že v pátek je v pohodě mezi tou lepší polovinou jezdeckého pole MotoGP, ale v sobotu se už v kvalifiakci nedokáže moc zlepšit.

"Klíčem k úspěchu v závodě je zlepšit se v kvalifiakaci", nezastírá vůbec svou slabší stránku sympatický Fin Mika Kallio a dodává: 

"Něco malého mi ještě chybí, proto nemám úplně dobrý pocit a úplnou sebedůvěru, abych zašel úplně na limit, a docílil tak lepšího času. Prostě nevím, kde ta hrana je a musím se naučit poznat motorku tak, abych pochopil co potřebuje".

"Nastavení tlumičů a předního kola je důležitou součástí nastavení celého motocyklu a né elektronika. A právě zkušenosti, které jezdec má a které společně se svým týmem dokáže převést do praxe, to jsou ty malé krůčky, jak se časově zlepšit z pátku na sobotu", říká dále Kallio. 

"A pokud se taková maličkost vychytá, tak můžeš zlepšit časy na jedno kolo. A to je také rozdíl mezi Ducati, Yamahou a Hondou. Elektronika je dle mého názoru na stejné úrovni, jen maličkosti najít, to je ten problém", vysvětluje dále jezdec španělské stáje Pramac Racing. 

"Všichni si myslí, že elektronika pomáhá jezdcům opravdu hodně, ale já jsem jiného názoru. Pořád rozhoduje jezdec, jeho zkušenosti jak správně nastavit motocykl, aby jsi mohl jet úplně na limitu. Tak ještě jednou opakuji, v první řadě jezdec a pak jeho crew.", ukončil celé povídání patnáctý jezdec průběžného pořadí MS, Mika Kallio. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist