Rossiho riskantní krok s výměnou šéftechnika nese ovoce

Po skončení sezony 2013 zároveň skončila dlouhá a úspěšné spolupráce mezi známou dvojicí v paddocku MotoGP Jeremym Burgessem v pozici šéftechnika a jezdcem Valentinem Rossim. Italský devítinásobný šampion s Australanem překvapivě ukončil spolupráci a na jeho místo posadil Itala Silvana Galbusera.

Rossiho riskantní krok s výměnou šéftechnika nese ovoce
Z Rossiho pozice šlo o poměrně dost riskantní krok, protože Silvano Galbusera byl zkušeným šéftechnikem z prostředí superbikového šampionátu, ale královská kubatura mistrovství světa byla pro něj nová zkušenost. Rossi čelil klíčové sezoně, kde se rozhodovalo o jeho další aktivní kariéře jezdce MotoGP a právě do této sezony nastoupil s novým šéftechnikem.
V roce 2013 Rossi zaznamenal celkem šest umístění na stupních vítězů a to včetně jednoho prvního místa. Do této chvíle sice zatím nevyhrál, ale na kontě už má sedm závodů, kde bodoval druhým nebo třetím místem. Podle Rossiho byla jeho riskantní volba ohledně šéftechnika správná a nese své ovoce.

„Koncem loňského roku jsem byl trošku frustrován, protože jsem nedokázal jezdit natolik rychleji, abych byl schopen bojovat o stupně vítězů v každém závodu," uvedl Valentino Rossi. „Takže jsem se rozhodl pro změnu. Byl to velký risk, ale jsem rád, protože si letošní rok víc užívám."
„Jsem silnější, konkurenceschopnější a zejména rychlejší v den závodu. Stále mám ještě hodně práce, kterou je třeba udělat, protože úroveň je velmi vysoká, zejména pak Márquez, ale také Lorenzo a Pedrosa jsou rychlí."

„Chci být stále ve hře a nemyslet příliš na to co bylo. Jsem moc spokojený, měl jsem skvělou kariéru s mnoha úspěchy, ale pokud chcete zůstat dále ve hře, musíte přemýšlet nad budoucností. Já chci pokračovat a podepsal jsem smlouvu na další dva roky, takže chci zůstat a zvládnout tuto část mé kariéry na víc jak sto procent."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 8x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist