Rossiho první slova

Poprvé od svého přestupu k Ducati hovořil dnes Valentino Rossi o svém novém týmu. Ovšem tématem číslo jedna bylo jeho operované rameno. A o budoucí sezóně 2011 se pochopitelně vyjádřil i Valeho staronový týmový kolega Nicky Hayden.

Rossiho první slova
Na tradičním týmovém představení Marlboro-Ducati pod názvem "WROOOM 21" se dnes dopoledne v italském lyžařském středisku Madonna di Campiglio konala tisková konference devítinásobného mistra světa Valentina Rossiho a jeho týmového kolegy Nickyho Haydena.
 
Italský tovární pilot Ducati Rossi hned zpočátku TK zdůraznil, že jeho - před dvěma měsíci - operované rameno není bohužel v takovém stavu, jak on sám očekával: "Když jsem se po operaci probudil, tak mně hned lékaři řekli, že zranění bylo vážnější než ukázaly rentgenové snímky a computerová tomografie (CT vyšetření) . Také mně hned oznámili, že úplná rehabilitace nebude trvat plánované tři měsíce, nýbrž pět až šest! Bude to tedy závod s časem. Musím totiž do ramene získat více pohyblivosti a síly, což jistě nebude už 1. února na testech v Sepangu. Bude to možná trvat až do dubna či do května. Ovšem uděláme vše pro to, aby byla Ducati Desmosedici ke startu sezóny 20. března v Kataru lepší než doposud. Máme několik myšlenek, co se musí zlepšit", řekl na dnešní TK Valentino Rossi. 


Rossi také dobře ví, že jeho největší soupeři v této sezóně budou Jorge Lorenzo (Yamaha) a Casey Stoner (Honda): "Ovšem Stoner v roce 2010 mnohokrát upadl a já budu dělat vše pro to, abych i některé skeptické Ducatisty přesvědčil o tom, že tuto značku dovedu k úspěchům". 


Týmoví manažéři Ducati Vitto Guareschi a Alessandro Cicognani jsou rovněž optimisté a na dnešní TK se vyjádřili, že věří v Rossiho schopnosti a že Vale bude už při prvních závodech sezóny 2011 bojovat o podiová umístění. 

Tovární kolega Rossiho Nicky Hayden na dnešní TK řekl, že je přesvědčen o tom, že angažováním Rossiho zažije Ducati velmi úspěšnou sezónu. Hayden pojede už svou třetí sezónu MotoGP s motocyklem Ducati, a sympatický Američan dobře ví, že se musí hodně zlepšit, neboť za dva roky v továrním červeném týmu má na svém kontě pouhá dvě podiová umístění (Indianapolis 2009 a Aragon 2010).


"Náš motocykl byl totiž už vloni na podzim 2010 konkurence schopný, vždyť Casey s ním vyhrál tři závody a ve finále ve Valencii jsme měli startovní pozice jedna a pět. A že je nyní  Valentino Rossi se svými obrovskými zkušenostmi mým týmovým kolegou, může mít pouze pozitivní dopad. On a jeho technický tým na čele s Jeremy Burgessem mají všechny schopnosti, aby udělali Desmosedici ještě silnější. Já sám se chci zlepšit ve stejném rozsahu, jak jsem se zlepšil z roku 2009 na sezónu 2010. Jsem na tuto výzvu dobře připraven. S Valentinem jsem totiž vycházel skvěle už v roce 2003 u Hondy. Fanoušci Ducati zažijí letos několik Highlights",
řekl dnes v Madonna di Campiglio Nicky Hayden, celkově sedmý jezdec MS kubatury MotoGP v roce 2010. 

Skica kombinézy Valentina Rossiho


Skica kombinézy Nickyho Haydena


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.91
Známkováno: 11x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist