Rossiho Honda v Muzeu

Motocykl Honda RC 211V, se kterým Valentino Rossi zvítězil v historicky prvním závodě MotoGP, skončil v muzeu firmy Michelin.

Rossiho Honda v Muzeu
Honda Racing Corporation zapůjčila továrně Michelin motocykl RC 211V, který se stal vůbec prvním vítězem novodobé historie závodů třídy MotoGP. Je to motocykl, se kterým Valentino Rossi v roce 2002 zvítězil v Grand Prix Japonska na okruhu Suzuka, jenž byl právě prvním závodem tehdy nové třídy MotoGP, která nahradila dvoutaktní třídu 500 ccm.
Motocykl předal Prezident HRC pan Satoru Horiike panu Rene Zingraffovi, zástupci Muzea Michelin. Předání se také zúčastnili manažer týmu Repsol Honda, za který tehdy Valentino Rossi jezdil. Dále vedoucí projektant tohoto motocyklu pan Kyoichi Yoshi a japonský závodník Makoto Tamada. Celá delegace si prohlédla také testovací a výzkumné středisko koncernu Michelin v městě Ladoux a den poté zakončila v samotném Muzem Michelin při setkání s jeho vedením.
“Jsme velmi rádi, že můžeme tento motocykl zapůjčit do muzea firmy Michelin,“ řekl při předání pan Horiike. “Michelin a Honda jsou partneři mnoho let, získali společně mnoho vítězství. Společně jsme získali 13 titulů Mistra Světa ve třídách 500 ccm a MotoGP. Jejich technický přístup a profesionalismus je pro nás nesmírně důležitý. V závodech motocyklů hraje pneumatika klíčovou úlohu a my jsme velmi rádi, že máme jako svého partnera pro pneumatiky právě Michelin.“
Za Michelin poděkoval přítomným zástupcům továrního HRC pan Zingraff, který vyzdvihl vzájemnou spolupráci. “Jsme v závodění již přes třicet let a dosáhly jsme již mnoha vítězství. Náš vztah s Hondou v tomto hraje významnou část. Dlouhodobě zapůjčená Honda RC 211V od Hondy, bude v našem muzeu v Clermont Ferrand výstavním kusem.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist