Rossiho fanoušci bučeli na Lorenza

Po vítězném závodě MotoGP při Grand Prix San Marina bučeli fanoušci Valentina Rossiho při slavnostním ceremoniálu na mistra světa Jorge Lorenza. Toto jejich hodně nesportovní chování odsoudili jak úřadující španělský mistr světa Lorenzo, tak i italský ex-multišampion Rossi.

Rossiho fanoušci bučeli na Lorenza
Rossiho fanoušci doslova "vybučeli" vítěze z Misana, kterým byl Jorge Lorenzo. Jak Lorenzo, tak i Rossi vidí toto jednoznačně nesportovní chování některých fanoušků jako hodně problematické. Oba dva říkají, že závody MotoGP nejsou přece zápasem na fotbalovém stadiónu.

Jistě, během závodu Grand Prix San Marino jsme si už zvykli na žluté moře věrných Rossiho fanoušků. Není divu, vždyť domov Rossiho je v nedaleké Tavulii. A ačkoliv se Rossimu v této sezóně  s motocyklem Ducati vůbec nedaří a k vítězství v jakémkoliv z doposavadních 12 odjetých závodů měl hodně daleko, tak jeho fanoušci jsou mu věrní a svého idola podporují, jak můžou. Ovšem tentokráte zašli ve svém fandění příliš daleko.
Stejně jako vloni či předloni, vtrhli Rossiho fanoušci po skončení závěrečného závodu  MotoGP na trať a vítěz závodu královské kubatury si musel zacpat uši, aby neslyšel bučení Rossiho fandů při zahájení slavnostního vyhlašovacího ceremoniálu.

Toto hodně nesportovní chování zanechalo přes své zasloužené vítězství v duši Jorge Lorenza hodně trpkou příchuť: "Byl jsem z toho smutný. Znám Valentina a myslím si, že pokud by stál se mnou na podiu on, tak by své fanoušky donutil k tichu. Já bych to u svých fanoušků také nechtěl", řekl nedělní vítěz.

Také Valentino Rossi kritizoval reakci svých fandů: "To nebylo fair, hlavně pro jezdce, kteří stáli na podiu. Ti si přece zasloužili respekt za svůj výkon".

Vzápětí se ale Rossi snažil svých fanoušků zastat a celou situaci bagatelizoval následujícími slovy: "Ale to je prostě Itálie! Je to způsob podpory, které se zde svým sportovním idolům dostává. Není to vůbec nic privátního. Moje rada Lorenzovi: Nevšímej si toho a užívej si radosti z vítězství!".

Pravá věrnost svému sportovnímu idolu je věc jedna, uznání skvělého výkonu soupeře je zase něco jiného. A Rossiho fanoušci vrhli v Misanu na sebe a na motocyklový sport ne právě ten nejlepší dojem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist