Rossiho éra u Ducati končí

V pátek dopoledne Ducati jako první oznámila, že po sezoně 2012 končí jejich dvouletá spolupráce s Valentinem Rossim a jen o něco později Yamaha ve své tiskové zprávě potvrdila podpis smlouvy s italským šampionem pro období let 2013 a 2014.

Rossiho éra u Ducati končí
V krátkém sdělení Ducati píše, že koncem roku skončí spolupráce s Valentinem Rossim. Nicméně než k tomu dojde, tak ve zbývající části letošního ročníku vynaloží maximální úsilí, aby druhá polovina sezony byla ve srovnání s její úvodní částí úspěšnější.
Dále Italové potvrdili, že probíhá finalizace jejich tovární dvojice pro rok 2013. Nicky Hayden už smlouvu má, takže se teď jedná o to, kdo nahradí odcházejícího Valentina Rossiho.

Do hodiny byla na světě tisková zpráva Yamahy, která potvrdila spolupráci s Valentinem Rossim, který bude v příštích dvou letech týmovým kolegou Jorge Lorenza. Tato dvojice získala pro Yamahu v období 2008 až 2010 všechny tituly v kategorii jezdců, týmů a výrobců, což bude jedním z hlavních cílů jejich dvouleté spolupráce.
Šéf závodní divize Yamahy Lin Jarvis v tiskové zprávě píše, že je to pro Yamahu další dobrá zpráva. Ta první představuje prodloužení smlouvy s Jorge Lorenzem, druhá je příchod Valentina Rossiho, což pro tři ladičky znamená, že sezonu 2013 zahájí s vysoce konkurenceschopnou dvojicí šampiónů. „Dali jsme dohromady nejsilnější možný tým, s kterým budeme bojovat o vítězství a hájit zájmy značky Yamaha,“ uvedl Lin Jarvis.

„V letech 2008, 2009 a 2010 jsme už s tímto ´super týmem´ společně závodili a tři roky po sobě získali trojí vítězství v kategorii jezdců, týmů a výrobců. Plány do budoucna jsou tedy zřejmé a uděláme maximum, abychom našim cílům dostáli,“ pokračoval Jarvis. „Podpisem s Valentinem jsme finalizovali plány pro tým Yamaha Factory Racing MotoGP. Nyní se stoprocentně zaměříme na dokončení stávající sezony, kde budeme podporovat Bena Spiese a Jorge Lorenza v boji o vítězství a Jorgeho v cestě za titulem světového šampiona 2012.“

Valentino Rossi získal v sedle Yamahy celkem čtyřicet šest vítězství v závodech a čtyři tituly mistra světa. Jorge Lorenzo šampionát vyhrál v roce 2010 a v letošním ročníku vede průběžné hodnocení královské kubatury před Danim Pedrosou a Casey Stonerem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.22
Známkováno: 18x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist