Rossi: Zákaz testování nové M1 v Brně

Na pondělních testech po brněnské Grand Prix nesmí Valentino Rossi - celkem podle očekávání - testovat nový motocykl Yamaha M1-YZR pro sezónu 2011.

Rossi: Zákaz testování nové M1 v Brně
Přestup devítinásobného mistra světa Valentina Rossiho (31) od Yamahy na Ducati má být oficiálně oznámen večer po závodě Grand Prix české republiky - 15. srpna. Jako důsledek tohoto oznámení nesmí italský jezdec - celkem logicky - testovat v pondělí na Masarykově okruhu novou M1 na sezónu 2011. Rovněž Rossiho mechanici na čele s Jeremy Burgessem nebudou seznámeni dopodrobna s novou verzí M1.

Závodní ředitel Yamahy Lin Jarvis říká zcela jasně: "Test s novým motocyklem M1 absolvují pouze ti jezdci, kteří na něm také pojedou v roce 2011."


Lin Jarvis totiž stále nemůže spolknout zklamání z Rossiho odchodu, neboť ještě před dvěma měsíci se tento přestup zdál nemyslitelný, když Rossi neustále prohlašoval, že svou jezdeckou motocyklovou kariéru ukončí na Yamaze.

Naproti tomu Ducati stále ještě čeká na povolení od Yamahy, aby směl Rossi v pondělí po finále GP ve Valencii poprvé sedět na GP11. Normálně totiž týmy dovolí jezdcům, ačkoliv jejich smlouvy končí až 31. prosince, seznámit se s novými motocykly. Jedinou výjimkou byla HRC, která Rossimu na konci sezóny 2003 dovolila testování na Yamaze až v lednu 2004. 

Přitom Ducati dala už Caseymu Stonerovi - odchází k Hondě - souhlas s tomuto testování.

Závodní ředitel Yamahy Lin Jarvis komentuje tento případ následovně: "Myslím si, že ještě moc brzo o něčem takovém mluvit". 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.36
Známkováno: 14x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist