Rossi vyhrál už potřetí Monza Rallye Show

Monza Rallye Show je zábavná sportovní show, které ale má sportovní charakter a jejímž dějištěm je trať Formule1 v Královském parku v Monze.

Bývalý motocyklový šampion Valentino Rossi (se spolujezdcem Carlo Cassinou) opět potvrdil, že umí i na čtyřech kol. Novopečený tovární pilot Yamahy vyhrál Rallye Monza na 155 km s autem Ford Fiesta RS WRC už potřetí při svém osmém startu, předtím vyhrál tento famózní motocyklový jezdec v letech 2006 a 2007.
Druhý skončil o 2,8 sekundy zpět čtyřnásobný vítěz z Le Mans a pětinásobný vítěz Monza Ralley Show Rinaldo "Dindo" Capello s Citroënem DS3 WRC a třetí pak specialista z Rallye Piero Longhi, ten už ale se ztrátou 54,4 sekundy. Marco Bonanomi byl o pouhých 0,4 sekundy čtvrtý, Top-5 pak doplnil další z motocyklových Star MotoGP Andrea Dovizioso.

Nejlepší motocyklový jezdec současnosti a mistr světa MotoGP Jorge Lorenzo - startoval zde na pozvání týmového šéfa Forward-Racing Giovanni Cuzariho - se umístil jako desátý, když stejně jako "Dovi", jel s automobilem Citroen DS3 WRC.

Vloni obsadil Valentino Rossi místo druhé za mistrem světa v Rallye Sebastienem Loebem. Na startu letošního show byli i další motocykloví jezdci Simone Corsi, Claudio Corti, Alex de Angelis a také bývalý pilot MotoGP Loris Capirossi.