Rossi: V motocyklech CR nevidím problém

Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi nevidí, na rozdíl od aktuálního světového šampiona MotoGP Caseyho Stonera, v motocyklech CR žádný problém a dovede si představit, na těchto motocyklech i sám závodit.

Rossi: V motocyklech CR nevidím problém
Během exhibičního "Monza Rally Show" byl Valentino Rossi dotázán i na názor o motocyklech CR na příští sezónu 2012, které nyní hodně odborníků a také jezdců samotných kritizuje. Italský tovární jezdec Ducati si myslí, že nové motocykly, vycházející více ze sériových motocykl. jsou budoucnosti MotoGP a pro "La Gazetta Dello Sport" hodnotí CRT Vale následujícími slovy: "S odchodem Suzuki z MotoGP nám zůstalo pouze dvanáct továrních prototypů a to je hodně smutné. Ukazuje se, že budeme potřebovat levnější motocykly a pokud je toto jediná cesta, tak pro mě samotného není vůbec problémem jet motocykl CR, i když tím samozřejmě nikdo není nadšený".
Ačkoliv je hodně oprávěných pochybností o konkurence schopnosti těchto motocyklů CR, tak už v příštím roce jich bude stát na startovním roštu celkem deset. Tím se zvýší počet motocyklů ze 17 v letošním roce na konečný počet 22 v sezóně 2012.  Šéf promotérské firmy Dorna Carmelo Ezpeleta je hodně naštvaný touto kritikou a plánuje dokonce nahradit na rok 2013 všechny satelitní motocykly těmi, které budou odpovídat reglementu CRT.
Ovšem na rozdíl od Rossiho má aktuální mistr světa MotoGP Casey Stoner s těmito motocykly Claiming Rule "velké problémy" a nikterak se s nimi neskrývá, ba naopak tento Australan hodně tvrdě říká: "Pokud bychom prototypy úplně vypustili, tak to můžeme rovnou jezdit na cesťácích. Pro mě by to možná znamenalo ukončení závodní činnosti. Nejsem totiž vůbec přesvědčený o tom, zda bych chtěl být jednou ze součástí takového závodění".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.79
Známkováno: 19x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist