Rossi se těší na oblíbený Jerez

Mistr světa Valentino Rossi se těší na svůj oblíbený okruh v Jerezu a doufá, že ho zranění ramene nebude moc omezovat.

Po dvojnásobném trumfu v Qataru cestuje tým Fiat-Yamaha s jezdci Valentinem Rossim a Jorge Lorenzem s dostatečným sebevědomím do Jerezu. Není ani divu, neboť Rossi zde už osmkrát vyhrál a Lorenzo zde v posledních dvou létech vždy získal Pole-Position. Na Yamaze zde Rossi vyhrál 2005, 2007 a 2009.

Problém s islandskou sopkou a následné odřeknutí Grand Prix v Motegi byl vlastně pro Rossiho dodatečný bonus, neboť se těsně před původně plánovaným odletem zranil při motokrosovém tréninku na rameni a tak využil minulého volného týdne k rehabilitaci.

"Jistě byla to velká škoda, že jsme v Japonsku nemohli závodit. Motegi je domácí závod pro všechny japonské továrny. Ale naštěstí tam poletíme v říjnu, takže se zas tak moc nestalo. Já osobně jsem tímto odřeknutím hodně získal, tedy jeden týden pro vyléčení mého zraněného ramene. Toto zranění nebylo vážné, ale rameno bylo dost pohmožděné. Takže ta prodloužená pauza mně přišla docela vhod. Nemohu ale odhadnout, jak dalece mě toto zranění může omezit při závodě ve Španělsku. Vítězství v Losailu bylo super, ale zároveň jsme všichni viděli, že v některých oblastech za soupeři zaostáváme. Takže hodně práce nás jistě čeká a nevyhneme se jí! Vždy se těším do Jerezu, tamní atmosféra je neuvěřitelná a jedinečná. Španělé mají totiž fantastické fanoušky. Vloni jsem zde vyhrál, takže uvídíme, zda se mně to podaří letos zopakovat", řekl před odletem do Španělska devítinásobný mistr světa.