Rossi po Aragónu

Nejvíce sledovaným jezdcem na startu královské kubatury dnešního závodu Grand Prix Aragónu byl jistě multišampion Valentino Rossi, který musel startovat z boxové uličky.

Rossi po Aragónu
Po startu z boxové uličky se Valentino Rossi probojoval v Aragónu brzy dopředu, ovšem boj o 9. místo byl pro něho konečnou zastávkou. Ale ani v tomto boji se neprosadil, nýbrž v souboji s nováčkem šampionátu Calem Crutchlowem prohrál a závod dokončil na 10. místě. Tovární jezdec Ducati si myslí, že důvodem byly hodně opotřebované pneumatiky, takže nějaké lepší umístění už nebylo možné. Ostatně od závodu samotného Rossi ani více neočekával. Přesto je "The Doctor" jednoznačného názoru, že nové hliníkové díly jsou rozhodně malým zlepšením, i když se to nemohlo díky problémům s pneumatikami plně prokázat.
"Byl to hodně těžký závod, a očekávali jsme od něho rozhodně více. Bohužel v posledních osmi okruzích jsem musel zpomalit, neboť jsem měl problémy s opotřebovanými pneumatikami", říká Rossi a myslí, že pneumatiky nebyly úplně v pořádku, neboť na samém konci závodu byly úplně zničené: "Musel jsem opravdu zpomalit, neboť jsem měl hrozně moc vibrací a bylo hodně těžké vůbec s motocyklem jet. S vibrující pneumatikou nemůžeš být tak rychlý, jak by jsi si přál a jak jseš zvyklý". 
Přesto vidí devítinásobný světový šampion pozitivní signály díky přepracovanému rámu s hliníkovými předními díly: "Není to zas tak špatné, o tomto víkendu ale byl větším problémem grip zadního kola. A to hlavně se závodními pneumatikami. Už od druhého kola se totiž projevily problémy, které jsme předtím v tréninku vůbec neměli. Na konci závodu byly pneumatiky tak opotřebované, že jsem ještě takové nikdy neviděl. Ale to je úplně jiná věc, rozhodně neříkám, že bychom s dobrou pneumatikou skončili na podiovém umístění".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist