Rossi: Nečekám letos vítězství

Sedminásobný šampion královské kubatury Valentino Rossi je celkem realistou a v této sezóně už neočekává žádné své vítězství, ba naopak bude spokojen, když se na konci sezóny přiblíží jezdcům druhé vlny, tedy Doviziosovi, Simoncellimu či Spiesovi.

Rossi: Nečekám letos vítězství
Italský multišampion Valentino Rossi jezdí v královské kubatuře od roku 2000 a doposud v každém roce dokázal závod vyhrát a to dokonce i ve své premiérové sezóně, kdy vyhrál dokonce 2x. Ostatně i ve svém úplně prvním roce závodění v seriálu Grand Prix jednou vyhrál. Letos to ale na žádné vítězství nevypadá. Navíc Rossi ještě nikdy ve své zářivé kariéře nazažil šňůru 13 závodů bez vítězství!
"Je nám všem jasné, že máme před sebou hodně dlouhou a těžkou práci", říká v rozhovoru pro SpeedWeek italský tovární pilot Ducati Valentino Rossi a dodává: "Pokud budeme realisty, tak první dvě místa v jakémkoliv letošním závodě jsou mimo naše možnosti. Pokud se nám podaří dostihnout druhou skupinu se Spiesem, Simoncellim a Doviziosem ještě před koncem sezóny, tak můžeme klidně otevřít celou basu šampaňského. Vítězství v letošním roce považuji za nemožné, s tím jsem se už vyrovnal", je realistický pohled na současné závodění v MotoGP od Rossiho.
"Od roku 1996 jsem vždy během sezóny vyhrál aspoň jeden závod Grand Prix. K sakru, já chci i letos aspoň jednou vyhrát. Ale pokud nezasněží, tak to bude hodně těžké. Dokonce těžké bude i získat nějaké to podium. Nechci snít, jsem spíše realista. Stoner a Lorenzo jsou v roce 2011 nedostižitelní. Pokud se pletu, tak to bude jen dobře", říká na závěr tovární jezdec Ducati, který má letos na svém kontě - s velkým štěstím - pouze jedno podiové umístění.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 8x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist