Rossi jezdil včera v Misanu

Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi absolvoval včera na okruhu v Misanu funkční test na superbikovém motocyklu Yamaha YZF R1, který mají k dispozici v seriálu WSBK jezdci Toseland a Crutchlow.

Rossi jezdil včera v Misanu
Dlouho očekávaný návrat Valentina Rossiho do sedla závodního motocyklu se uskutečnil včera v podvečer na okruhu Misano Adriatico. Motocyklový šampion měl k dispozici motocykl  Yamaha YZF R1 (který jinak mají k dispozici ve WSBK Toseland a Crutchlow), obutý ale do pneumatik Bridgestone.

Valentino vyrazil na trať v 18.24 hodin a objel na tomto motocyklu celkem 26 kol rozdělených do dvou částí, 11 a 15 okruhů. Vůbec první rychlé (letmé) kolo mělo hodnotu 1′57″00 a nejrychlejší kolo první části funkčního testu zajel "The Doctor" za 1′41″00.


Ve druhé části testování na 15 kol se dostal mistr světa MotoGP na čas 1′38″200. Pro porovnání nejlepší čas Troye Corsera, když vyhrál Superpole, měl hodnotu 1′35″001.

A abychom byli v porovnávání časů úplní, tak během závodu na stejném okruhu - ale na pneumatikách Pirelli - jezdil Cal Crutchlow časy 1′36″ a jeho nejlepší čas byl 1′36″546 ve 2. jízdě, zatímco James Toseland má zaznamenán čas 1.37″057.


O Valentinově účasti na Grand Prix Německa se rozhodne začátkem příštího týdne po konzultaci s Valentinem, lékaři a také s vedením týmu Yamaha Racing. K tomu říká Lin Jarvis: "I kdyby Valentino nastoupil k pátečnímu volnému tréninku a dále se ze zdravotních důvodů rozhodl nepokračovat, máme připravenu náhradní variantu. Testovací jezdec Wataru Yoshikawa bude v každém případě v paddocku a od soboty by mohl potom jezdit on"


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 8x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist