Rossi je nespokojen, Hayden má nápady na zlepšení

Zatímco Valentino Rossi je po těchto testech hodně nespokojený, tak jeho týmový kolega Nicky Hayden má radost, že mu operované rameno vydrželo všechny tři dny. A oba dva tovární piloti Ducati jsou zvědavi na Jerez, kde je čeká úplně jiná trať a hlavně jiné počasí.

Rossi je nespokojen, Hayden má nápady na zlepšení
Valentino Rossi zajel po 57 kolech během třetího dne testování v Malajsii čas 2:01.550 minuty a skončil tak celkově na desátém, tedy předposledním místě mezi jezdci s prototypovými motocykly: "Malým pozitivním jevem tohoto testování je skutečnost, že se nám podařilo zmenšit rozdíl na absolutní špičku z 1.2 sekundy na 1 sekundu. A je také pěkné, že nová elektronika dobře funguje. Co ale bolí, v porovnání se všemi ostatními, že jsme v časové tabulce tak hodně vzadu".

"Bylo to pro mě daleko tvrdší zde testovat, než před třemi týdny a to hlavně co se týká rychlosti při projíždění zatáčkami. Tento test byl pro nás díky počasí a podmínkám na trati hodně těžký a vypadá to, že nás postihl a ochromil více než ostatní", říká Rossi, který očekával lepší umístění než 10. místo: "Měli jsme také smůlu, když po zajetí času 2:01.5 jsme se chystali nazout nové pneumatiky a zlepšit čas, tak nastal problém s přední vidlicí a to nás stálo hodně času. Bez této smůly bychom byli jistě o 3 až 4 desetiny rychlejší a tak bychom se nacházeli v tabulce o hodně vpředu, ale stejně je naše tempo za absolutní špičkou o 0,7 pomalejší".
Pilot továrního týmu Ducati Rossi sice hodnotí sekundu rozdílu jako velkou díru, je ale přesvědčen, že je hodně blízko samotné špici: "Nejsme sice spokojeni, jak tento test probíhal, ale musíme nadále tvrdě pracovat a dívat se dopředu na Jerez, kde je trať úplně jiná jako ta v Sepangu, neboť zde bylo úplně jiné počasí a různé teploty. Uvidíme, jak to v Jerezu dopadne".

Nicky Hayden se umístil se svým čerstvě operovaným ramenem jen o 0,059 sekundy za týmovým kolegou jako jedenáctý: "Jistě bych byl raději blíže ke špičce, ale byl to můj první pořádný test. Motocykl se při brzdění a ve vjezdu do zatáček chová daleko lépe. Také změřené časy nejsou tak špatné, vzhledem k tomu, že trať byla rozpálená a klouzala", těšil se sympatický Američan.
Haydena ovšem pronásledovala i nadále vibrace a také chce zlepšit výjezdy ze zatáček: "Máme  hodně námětů na zlepšení, neboť je hodně věcí, které jsme díky počasí nestihli ověřit. Na konci dnešního testování mně ustřelilo přední kolo v první zatáčce a já jsem spadl. Ale byl to lehký pád a nic se mně nestalo. Jsem opravdu hodně rád, že mé rameno je opravdu v pořádku. Myslím, že v Jerezu budu po třech dalších týdnech rehabilitace a odpočinku,opět blíže své 100% fyzické kondici".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist