Rossi je limitován věkem

Mistr světa Jorge Lorenzo poskytl rozhovor časopisu Gazzetta dello Sport a označil v něm za nejnebezpečnějšího soupeře pro příští sezónu v boji o titul šampióna královské kubatury Casey Stonera, protože věří, že Honda vybaví Stonera lepším materiálem než Ducati Rossiho. A vyjádřil se také k dalším jezdcům.

Rossi je limitován věkem
„Jak to teď vypadá, tak bych řekl, že největším soupeřem je Stoner na Hondě. Japonská továrna má ve vývoji motocyklu před Ducati náskok, ale to nakonec říkají po testech ve Valencii všichni. Ale po zkušenostech z historie je nejlepší počkat na nějaké závěry do prvního závodu v Kataru. Ducati má přeci jen velký ponteciál, což s ní Stoner v minulých letech potvrdil.“, říká mistr světa královské kubatury Jorge Lorenzo.

Lorenzo si také myslí, že Stoner bude dlouhodobě tím těžším soupeřem, než druhý jezdec Hondy – Dani Pedrosa či novopečený tovární jezdec Ducati Valentino Rossi: "Pedrosovi zkrátka něco chybí, no a Rossi, u toho se těžko hledají slabé stránky… Myslím si ale, že ho limituje jeho věk. Je na špici po mnoho let a to nemůže být jednoduché. I když je určitě pravda, že teď má u Ducati obrovskou motivaci. Podle mého názoru, má Stoner více talentu něž ti ostatní. To jak jezdí, je opravdu působivé, ale není to stabilní, příliš padá. Ale pokud je v klidu a dostatečně se soustředí, tak je velmi těžké ho porazit.“

O svém novém týmovém kolegovi Benu Spiesovi pak Lorenzo říká: „Je vážně fenomenální, to že je se mnou v týmu, mě velmi motivuje.“

V každém případě se zdá, že Lorenzo jde v někteých směrech hodně ve stopách Rossiho. Za vydatné pomoci svého nového manažéra Marcose Hirsche odstartoval dlouhodobou psychologickou válku, tedy využívá defacto stejná pravidla, jaká známe právě v podání Rossiho už dříve, například za časů velké rivality mezi Valentinem Rossim a Maxem Biaggim či Setem Gibernauem.
 
My fanoušci motocyklových silničních závodů si jen můžeme přát především to, aby ta všemi očekávaná sezóna 2011 v královské kubatuře MotoGP už začala!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 18x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist