Rossi do konce sezóny s jasným cílem

S cílem vyhrát všechny tři poslední závody MotoGP této sezóny přijíždí na okruh Phillip Island italský jezdec Valentino Rossi.

Rossi do konce sezóny s jasným cílem
Již s vědomím, že titul Mistra světa letos nezíská, cestuje Valentino Rossi k australskému závodu MotoGP. Jeho tým Fiat Yamaha před posledními třemi závody přehodnotil své cíle a po úspěšných testech v Motegi se hodlá zaměřit na zisk tří vítězství, které ještě letošní sezóna nabízí. Rossi absolvoval po závodě v Motegi test nového rámu stroje Yamaha YZR M1, ale i několika nových druhů separací pneumatik Michelin. Poznatky z tohoto testu by se měly projevit na okruhu Phillip Island, kde sice vloni Yamaha nezaznamenala vítězství, ale kde oba jezdci v minulosti slavili výrazné prosazení mezi nejlepší. Valentino Rossi zde před loňskou sezónou pětkrát v řadě zvítězil, což navíc zvýraznil i dvěma vítězstvími z působení ve třídě 250 ccm.
Poprvé ve své kariéře jde Valentino Rossi do posledních tří závodů MotoGP bez možnosti útočit na světové prvenství, přesto je Rossi ke své jedenácté návštěvě okruhu Phillip Island velmi motivovaný, vždyť je to okruh, kde celkem devětkrát stál na pódiu některé ze tří tříd Grand Prix.
Valentino Rossi
Náš šampionát skončil, ale stále ještě chceme vyhrávat a najít tak cestu k lepšímu konci sezóny. Japonsko bylo velkým zklamáním, ale v pondělí po závodě jsme tam měli dobrý test, našli jsme nějaké věci, které by nám měli pomoci v posledních třech závodech. Phillip Island je jedním z mých oblíbených okruhu, mnohokrát jsem tam vyhrál a mám na ten okruh mnoho dobrých vzpomínek. Zvláště pak na mé první vítězství s Yamahou v roce 2004. Chtěl bych i tentokrát absolvovat dobrý závod. Je to pro nás hodně důležitý závod, protože mnoho mých mechaniků je z Austrálie a tak je to pro ně domácí závod. Miluji okruh a Phillip Island je zvláštní místo. Na tento závod se opravdu těším. Je škoda, že jsme šampionát nedokázali držet žít trochu déle, ale alespoň nyní není na nás vyvíjen žádný tlak. Pouze půjdeme od závodu k závodu a pokusíme se všechny tři vyhrát.
Rossi i Edwards pojedou v Austrálii ve speciálním barevném zobrazení jejich motocyklů i kombinéz, které by mělo být podporou pro znovuoživení Fiatu Abarth.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist