Rossi chce v Istanbulu další vítězství

Ke svému 160. závodu Grand Prix nastoupí v neděli Ital Valentino Rossi, který debutoval v závodě třídy 125 ccm před deseti lety v Malajsii. Nyní se chystá získat pro sebe a továrnu Yamaha další vítězství, v pořadí již 81.

Rossi chce v Istanbulu další vítězství
Po dosáhnutí 54. vítězství ve třídě MotoGP a vyrovnání tak hodnoty s legendárním Mickem Doohanem, bude v tureckém Istanbulu útočit Valentino Rossi na další z aktuálních rekordů, kterým je tentokrát maximální hodnota získaných bodů. Prozatím v tomto měřítku vede Rossiho krajan Max Biaggi, na jehož kontě je 2886 světových bodů. Pokud Valentino Rossi v neděli skončí v závodě MotoGP na devátém nebo lepším místě, předstihne Biaggiho a stane se pilotem s největším množstvím získaných bodů během kariéry jezdce Grand Prix. Nicméně jako vždy je Rossiho jediným cílem vítězství v závodě MotoGP, a to i přestože je okruh v Istanbulu jedním ze dvou okruhů aktuálního kalendáře Grand Prix, na kterém tento italský fenomén prozatím nezvítězil v žádném závodě Grand Prix jakékoliv kubatury.
"Katar byl pro mne startem do této sezóny, ale jsem stále s body pozadu, musím tento víkend absolvovat co nejlépe, abych dohnal vedoucí jezdce," říká Valentino Rossi před startem třetího závodu letošního šampionátu MotoGP. "Chci v Turecku opět bojovat o vítězstvím, ale konkurence je velmi silná. Istanbul není mým oblíbeným okruhem, vloni jsem tam prožil opravdu krušné chvíle. Tenkrát jsem byl již vítězem šampionátu a bylo tedy velmi obtížné stoprocentně se soustředit na zbytek sezóny. Také jsem tam měl nějaké problémy s nastavením motocyklu. Tentokrát tam ovšem přijíždím plně motivovaný. Nevím jak bude na tomto okruhu fungovat nový motocykl, doufám ovšem, že to bude dobré, a že nebudu mít problémy s vibracemi. Je tam několik vynikajících, rychlých zatáček, a proto, když bude motocykl dobře pracovat, bude to zábavná jízda. Po Kataru jsem opět testoval. Udělalo se několik zlepšení, a i když stále nemáme vyřešené naše problémy, je zde naděje, že když se opět vrátí, budeme je schopni řešit."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist