Rossi celkově druhý v Rally Monza

Valentino Rossi se chystal vyhrát Rally Monza potřetí v řadě za sebou, ale po vlastní chybě soutěž dokončil na druhém místě. I tak nezbývá než smeknout.

Během soutěže dokonce se svým Fordem Focus WRC klesl až na šesté místo, ale vítězství ve dvou nedělních etapách ho posunula před Alessandra Caffiho (Peugeot) a Pierra Longhiho (Subaru) až za vítězného Rinalda Capella (Ford).

V 'Master Show' , kde soutěží vždy dva jezdci ve vyřazovacím souboji postoupil Vale až do finále, kde ale podlehl Pierru Longhimu.

"Bohužel včera jsem po chybě ztratil hodně času," řekl Valentino Rossi, který vyhrál čtyři z osmi etap. "Je mi to líto, protože jinak jsme měli možnost vyhrát. V neděli to šlo dobře, vyhrál jsem obě etapy a dostal jsem se ve finále Master Show. To je super, ale příští rok budu chtít zvítězit jak v MotoGP tak i v Rally Monza! "

Soutěže se zúčastnily i další osobnosti známé ze světa dvou kol. Mistr světa dvěstěpadesátek Marco Simoncelli skončil se svým Fiatem Punto S2000 šestý ve třídě S20 (27. celkově), Rossiho týmový manažer Davide Brivio skončil o jedno místo za Marcem. Jorge Lorenzo soutěž dokončil na osmatřicátém místě a Alex De Angelis dojel na jednačtyřicátý. Valentinův otec Graziano s vozem Ford Mustang skončil dvanáctý ve třídě GT (78. celkově).

Nebyla to ale poslední letošní čtyřkolová aktivita, které se Rossi zúčastní. Na konec tohoto týdne už má naplánováno testování efjedničkového Ferrari a o víkendu 5. – 7. prosince pojede poslední závod mistrovství světa automobilových soutěží Wales Rally GB.