Rossi a Stoner k tématu Moto2

Mistři světa MotoGP, Valentino Rossi a Casey Stoner, jsou zvědaví, zda nová třída Moto2 objeví nové talenty pro MotoGP.

Rossi a Stoner k tématu Moto2
Třída Moto2 nastaví nové zrcadlo potencionálním jezdcům kubatury MotoGP prezentovat se týmovým šéfům královské kubatury . Doposud byla jevištěm třída do 250 ccm, která dodala špičkové jezdce Rossiho, Stonera, Lorenza, Pedrosu a Doviziosa. Nyní přichází nová generace zastoupená Aoyamou, Simoncellim, Barberou a Bautistou. 


Bude nová kubatura Moto2 se svými motocykly o objemu 600 ccm s výkonem okolo 143 HP a prototypovými šasí tou správnou "maturitou" pro MotoGP?

Mistr světa Valentino Rossi vyhrál v letech 1998 a 1999 ze svých 30 startů ve dvěstěpadesátkách 14x, tedy skoro 50%.
 

"Na třídu Moto2 se dívám s velkými otazníky. Nejdříve se musí ukázat, zda 600ky s jednotnými motory budou stejně tak zajímavé jako 250ky. Myslím si, že ti jezdci, kteří měli tu možnost závodit na 250kách a potom přejít do MotoGP, tak si nemohou vůbec naříkat, ba naopak. A byli rozhodně lépe připraveni, než ti, kteří přišli ze 600vek. Dvěstěpadesátky byly skvělou základní školou pro MotoGP. Pochybuji o tom, že Moto2 nabídnou stejné tréninkové možnosti jako 250ky. Závodní dvěstěpadesátka, ačkoliv je to dvoutakt, tak je hodně podobná motocyklu MotoGP. A všichni výborní jezdci z dvěstěpadesátek byli okamžitě hodně rychlí i v MotoGP", říká mistr světa dvěstěpadesátek z roku 1999 a vícemistr světa této třídy 1998, Valentino Rossi.

Ex-mistr světa MotoGP Casey Stoner vyhrál ve třídě dvěstěpadesátek celkem 5 závodů Grand Prix a byl v roce 2005 i vícemistrem světa této kubatury. Po svém přestupu do královské kubatury patřil tento "klokan" hned do Top 10 této třídy (2006 - 8.).


"Moto2 bude mít jistě hodně "poweru" a tak je docela možné, že to bude ještě lepší příprava pro kubaturu MotoGP než 250ky. Musíme prostě vyčkat. Díky objemu 600 ccm se bude zadní kolo jistě hodně protáčet, navíc prototypová šasí nabídnou lepší ovladatelnost. To znamená, že setup bude lepší než u supersportů. Takže možná vyprodukuje Moto2 lepší jezdce do MotoGP než dosavadní dvěstěpadesátky", oponuje naopak Rossimu tovární jezdec Ducati.Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.73
Známkováno: 11x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist