Repsol Honda: Před Aragónem panuje optimismus

Zatímco Casey Stoner je už odpočatý a okruh v Alcanizi mu moc nevyhovuje - ačkoliv zde vloni vyhrál-, tak Andrea Dovizioso chce ještě zaútočit na Lorenza a na titul vicemistra světa. Třetí z továrního týmu Repsol Honda Dani Pedrosa se pak těší na další domácí závod Grand Prix.

Repsol Honda: Před Aragónem panuje optimismus
Casey Stoner zažil v Misanu závodní víkend, který si jistě dopředu nenaplánoval. Vystartoval sice z Pole position, ale závodní tempo nasazené Jorgem Lorenzem a týmovým kolegou Danim  Pedrosou nebyl schopen akceptovat a skončil jako třetí. Nyní doufá Australan v Aragon, třetí španělskou zastávku MotoGP 2011. Pokusí se ztížit co nejvíce šance na domácí vítězství svému největšímu rivalovi v MS Lorenzovi, a zvýšit tak eventuálně svůj náskok v tabulce MS. Šance Stonera, který má náskok 35 bodů, nejsou rozhodně špatné, v roce 2010 zde trumfoval na Ducati a dle televizního komentátora Randyho Mamoly by zde na Hondě měl zářit. Kromě toho se australský lídr šampionátu už zotavil ze svých italských problémů s fyzickou kondicí, kdy dva závody během 8 dní a k tomu přelet přes Atlantik mu odebraly hodně sil: "Podařilo se mně nabrat opět síly,  po těžkém závodě v Misanu jsem potřeboval nutně pauzu, neboť jsem byl úplně vyhořelý", potvrdil Stoner.
Mistr světa z roku 2007 začal po několika dnech pauzy opět s tréninkem a těší se na další závod Grand Prix: "Trať v Aragónu je okay, ale rozhodně nepatří mezi mé oblíbené okruhy", říká Stoner, který na tomto okruhu postrádá především více rychlostních pasáží: "Tento rok sem přijíždíme s úplně novým motocyklem, takže se hned v prvním tréninku musíme naučit, jak správně nastavit převodovku a všeobecně i několik dalších jiných věcí.". Stoner je ale optimistou, neboť Pedrosa zde byl v loňském roce konkurence schopný: "Prostě pojedeme a uvidíme, co z toho vyjde".
Po dvou pátých místech v Indianapolis a v Misanu, by chtěl Andrea Dovizioso v Aragónu  znovu zaútočit na podiové umístění. Ovšem "Dovi" se dívá především dopředu: "Příjíždíme do Aragónu jako třetí v MS a chceme se zde vrátit na podium. A také se pokusit snížit ztrátu na Lorenza. Ovšem nesmíme zapomenout, že za mnou je jako čtvrtý Dani a ten je hodně nebezpečný.".

V loňském roce spadl Ital těsně před cílem, když bojoval proti Benu Spiesovi o 5. místo: "Mám rád okruh v Aragónu. Je velmi příjemný a ježdění na něm přináší radost. Je podobný Istanbulu, tedy se stejně zajímavými zatáčkami a hodně častou změnou směru jízdy. Rozhodující jsou pasáže sjezdů a brzdění. Vloni to byl pro všechny nový okruh, nyní zde mohu využít loňských zkušeností se stejným motocyklem. ".

Závěrem jen krátký dovětek, proč nechce HRC jakýmkoliv způsobem finančně podpořit Doviziosovo závodění v LCR a proč je vlastně na "Doviho" naštvaná? Vraťme se o rok nazpět a vzpomeňme si společně, jak se "Dovi" a jeho manažer Simone Battistella domáhali dodržení smlouvy s HRC! Honda musela ustoupit a finacovat Dovimu třetí motocykl v továrním týmu Repsol Honda...Nabídka od HRC tehdy zněla: 2 roky u Gresiniho, ale s úplnou tovární podporou (jako má nyní třeba Simoncelli). Což Andrea Dovizioso a jeho manažer odmítli! Takže zas se nelze moc divit tomu, že Honda odmítá spolufinancovat Italovo závodění v týmu LCR-Honda! 
Vloni skončil Dani Pedrosa na okruhu Aragón druhý a ví tedy dobře, jak se musí bojovat na této trati o podiové umístění: "Trať je hodně spektakulární a velmi technická, jsou zde kombinace rychlých a pomalých zatáček, některé jsou komplikované a jezdí se naslepo, takže jezdec musí hledat brzdné body mimo trať. Musíme prostě motorku co nejlépe nastavit a to nejlepší z tréninku pak přenést do závodu", vysvětluje Pedrosa.

Ovšem malý Španěl chce použít loňských získaných dat a na nich chce stavět při základním nastavení hned v prvním pátečním volném tréninku a použít je jako výchozí bod: "Jsem spokojený s našimi výsledky v minulých týdnech a cítím se prostě den ode dne lépe. Nyní se mně podařilo natankovat opět ztracenou energii a těším se na závod".

Pedrosa se velmi těší na další závod na domácím území a ví, že ho bude podporovat hodně fanoušků: "Lidé z celého Španělska přijdou na závod Grand Prix Aragón a atmosféra je prostě neuvěřitelná. Kvůli zranění jsem musel vynechat GP Katalánska a tak se hrozně těším na španělské fanoušky a s jejich podporou si můžeme společně závody užít".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist