Rekordman Rossi míří do Brna

Valentino Rossi letos jdem tvrdě za svým cílem, v cestě za dalším titulem boří jeden rekord za druhým. Nyní přijíždí do Brna k dalšímu závodu.

Rekordman Rossi míří do Brna
Po čtyřtýdenní letní přestávce pokračuje příští týden na brněnském okruhu šampionát MotoGP. Pouze dvě vítězství ve zbývajících sedmi závodech potřebuje fenomenální Valentino Rossi k tomu, aby si zajistil další světový titul. Osm vítězství z deseti letošních možností učinilo z italského jezdce a japonského motocyklu Yamaha YZR M1 neporazitelný pár a pouze obrovská smůla by zastavila tomuto páru vítěznou cestu končící triumfem v celkové klasifikaci nejprestižnější světové třídy.
Valentino Rossi v letošním roce jde od rekordu k rekordu, již jeho první vítězství v Jerezu se stalo rekordním. Rossi totiž pěti vítězstvími v zahajovacích závodech šampionátu MotoGP navázal na tradici, kterou nikdo nepamatuje od dob legendárního Giacoma Agostiniho. Vítězství v červnové Dutch TT naopak znamenalo rekordní záznam pro továrnu Yamaha, protože to bylo vůbec poprvé co jezdec s motocyklem Yamaha dokázal v nejprestižnější třídě zvítězit v pěti příležitostech v jedné řadě. Vítězstvím na okruhu Sachsenring se dostal Valentino Rossi na číslo 76. Tolik totiž má na svém kontě nyní vítězství v závodech Grand Prix a to ho zařadilo na třetí místo v historických tabulkách, když nyní je předním již pouze vzpomínaný Agostini a legendární Angel Nieto. Rekordní je také letošní bodový příděl Valentina Rossiho, ještě nikdy totiž neměl žádný jezdec po deseti absolvovaných závodech na prvním místě náskok 120 bodu. Pokud to takto půjde dál, překoná zcela jistě Valentino Rossi i svůj vlastní rekord v počtu vítězství za jednu sezónu. Prozatím je tento rekord na hranici jedenácti vítězství.
Valentino Rossi
"Statistiky nejsou nejdůležitější věcí, ale já jsem šťastný, že můžu mít stejný počet vítězství jako velký Mike [Hailwood]. Nikdy jsem ho neviděl závodit, ale říkali mi, že on byl jedním z nejlepších, možný prý byl dokonce nejlepším ze všech. Nyní jsem v počtu vítězství mezi nejlepší trojicí a to mě těší.
Toto přerušení sezóny bylo velmi důležité, protože první poločas byl velmi těžký a každý si již potřeboval odpočinout. Já vyhrával, ale vždy to bylo velká bitva s téměř pokaždé s jiným soupeřem. Každý ze zbývajících sedmi závodů bude pro mne velkou výzvou. Chci se pokusit překonat můj rekord jedenácti vítězství v jedné sezóně.
Brno není zrovna můj oblíbený okruh, ale v minulosti jsem tam měl dobré závody. Zvláště před dvěma roky. Je to vysokorychlostní okruh s mnoha zatáčkami, také je tam kopec a několik složitých sekci s nepříznivým klenutím zatáček. Minulý rok tam Yamaha nebyla špatná, ale já prohrával kvůli zrychlení a později kvůli brzdám. Nakonec bylo nemožné porazit Gibernaua. Letos je náš motocykl mnohem lepší, doufám proto, že to bude jiný výsledek!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist