Redding: Klobouk dolů před Lorenzem a Stonerem

19-letý pilot Moto2 Brit Scott Redding říká, že teprve po dvoudenním testu prototypového motocyklu MotoGP pochopil, co všechno dokáží piloti královské kubatury.

Redding: Klobouk dolů před Lorenzem a Stonerem
Britský mladík Scott Redding je neustále v médiích skloňován jako možný uchazeč o postup do nejvyšší objemové kubatury, tedy do MotoGP. 19-letý Brit jezdící aktuálně v týmu Marc VDS v kubatuře Moto2 přesvědčil všechny odborníky o svém talentu, když absolvoval během dvoudenního testu s motocyklem Desmosedici v Mugellu celkem 127 kol, což je velmi dobrá bilance. První ježdění s prototypem MotoGP: tedy hořčíkové brzdy, pneumatiky Bridgestone, anti-wheelová elektronika a kontrola trakce, to vše byly pro teenagera absolutní novinky.
Obzvláště byl Redding doslova šokován maximálním top-speedem, absolutním zrychlením a chováním brzd tohoto motocyklu o objemu 1000 ccm. To také vyústilo v obrovský respekt před všemi hvězdami této kubatury, což vyslovil Redding teprve po získání prvních zkušeností s motocyklem kubatury MotoGP: "Nyní, kdy jsem mohl jet poprvé takový motocykl, tak vím, co všechno oni dokáží. Hoši jako Stoner či Lorenzo jsou opravdu něco mimořádného".

Britský pilot dále potvrdil, že ovládání motocyklu MotoGP vyžaduje od jezdce hodně fyzické a psychické odolnosti: "Potom, co jsem mohl jet Ducati, tak musím říci, že smekám klobouk před piloty MotoGP. Motocykl se chová se jako divoká zvěř, v každé zatáčce musíš zatnout zuby a pokud v každém kole neuděláš pro jednu desetinu času plných 100%, tak nejsi schopen tento motocykl vůbec uřídit", říká na závěr Redding.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist