Red Bull U.S. Grand Prix Laguna Seca - sobota

Obhájce titulu Casey Stoner pokračuje v oslnivých výkonech a v Red Bull U.S. Grand Prix USA si s přehledem zajistil pole position.

Red Bull U.S. Grand Prix Laguna Seca -  sobota
Casey Stoner tak učinil stylem, který jej staví do role absolutního a jediného favorita pro nedělní závod. Vedl totiž v podstatě celou kvalifikaci, vždy zajel do boxů a když viděl, že se mu časem někdo lehce přibližuje, zase vyjel na trať a svůj čas v pohodě zlepšil. Pár kol před koncem tak zas svého nejlepšího času ukrojil 0,5 sekundy a vypadal, že kdyby se zase někdo přiblížil, dá tam v pohodě další ještě rychlejší kolo.

V první lajně spolu s Australanem budou stát další mistři světa z posledních let (jsou tam vlastně všichni od roku 2001), když druhý čas zajel Valentino Rossi a třetí pak domácí favorit Nicky Hayden. Překvapivě dobře se s debutem na této trati popral Jorge Lorenzo, který skončil ve kvalifikaci čtvrtý a je i posledním, který měl na Stonera ztrátu menší než jedna sekunda. Španěla ve druhé řádě doplní James Toseland a Randy De Puniet. V řadě třetí pak budou stát Colin Edwards, Chris Vermeulen a další novic tohoto náročného okruhu Andrea Dovizioso. Desítku nejrychlejších uzavírá Toni Elias, který mohl skončit ještě výše, ale v posledním kole kvalifikace havaroval. Stejně dopadli i Jamie Hacking a Alex De Angelis, kterému se po divokém highsideru vůbec nechtělo vstávat z kačírku. Přestože Marco Melandri ve volných trénincích podával pěkné výkony, v kvalifikaci skončil patnáctý a nad jeho dalším učinkováním v továrním týmu Ducati se stahují mračna – právě Laguna Seca totiž měla o jeho budoucnosti rozhodnout. Na posledním místě skončil Anthony West, který ztratil více než jednu sekundu na předposledního Hackinga. Do třetích volných tréninků ani do kvalifikace už nenastoupil zraněný Dani Pedrosa, který si tak po Sachsenringu připíše na své bodové konto druhou nulu.











Výsledky kvalifikace


1 C. STONER AUS Ducati Team 1'20.700
2 V. ROSSI ITA Fiat Yamaha Team + 0.447
3 N. HAYDEN USA Repsol Honda Team + 0.730
4 J. LORENZO SPA Fiat Yamaha Team + 0.936
5 J. TOSELAND GBR Tech 3 Yamaha + 1.148
6 R. DE PUNIET FRA LCR Honda MotoGP + 1.221
7 C. EDWARDS USA Tech 3 Yamaha + 1.247
8 C. VERMEULEN AUS Rizla Suzuki MotoGP + 1.271
9 A. DOVIZIOSO ITA JiR Team Scot MotoGP + 1.274
10 T. ELIAS SPA Alice Team + 1.299
11 L. CAPIROSSI ITA Rizla Suzuki MotoGP + 1.339
12 S. NAKANO JPN San Carlo Honda Gresini + 1.392
13 B. SPIES USA Rizla Suzuki MotoGP + 1.427
14 S. GUINTOLI FRA Alice Team + 2.019
15 M. MELANDRI ITA Ducati Team + 2.257
16 A. DE ANGELIS RSM San Carlo Honda Gresini + 2.335
17 J. HACKING USA Kawasaki Racing Team + 2.609
18 A. WEST AUS Kawasaki Racing Team + 3.825
Not classified D. PEDROSA SPA Repsol Honda Team Lap

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist