Rea bude testovat místo Stonera

Brit Jonathan Rea to myslí se svým vstupem do královské kubatury MotoGP opravdu vážně. Už zítra dostane v Brně šanci testovat motocykl Honda o objemu 1000 ccm místo zraněného mistra světa Caseyho Stonera.

Rea bude testovat místo Stonera
HRC nominoval na zítřejší testy, které se pojedou na Masarykově okruhu, místo zraněného mistra světa Caseyho Stonera britského superbikového pilota Jonathana Reu. Ten dle všech předpokladů nahradí na následujících závodech Grand Prix Misano Adriatico a MotorLand Aragon australského továrního jezdce.
25-letý Jonathan Rea, pilot týmu Honda Ten Kate a Honda Motor Europe a vítěz 10 superbikových závodu mistrovství světa, tak dostane šanci jet motocykl Honda RC213V v oficiálním továrním týmu Repsol Honda.

Po Brně bude absolvovat “Johnny” - dnes závodil v Moskvě na superbikovém motocyklu - ještě privátní test na okruhu MotorLand Aragon v Alcanizi ve dnech 4.-5. září. 
Pro Reu to ale nebude první test s motocyklem MotoGP, neboť v prosinci 2010 testoval v Sepangu tovární motocykl Honda RC212V o objemu 800 ccm a objel na něm během třech dnů - většinou za deště - celkem 91 kol.

Jinak Jonathan Rea vyhrál letos pro továrnu Honda prestižní 8 hodinovku v Suzuce, když jel v týmu F.C.C. TSR Honda ve trojici s oficiálním testerem HRC MotoGP Kousuke Akiyoshim a s japonskou legendou Tadayuki Okadou.

Pro Reu tak bude následující období hodně náročné, když bude střídat motocykly CBR 1000RR Superbike a RC213V MotoGP: 9. září Nürburgring za SBK , a dále Misano (16/09, MotoGP), Portimao (23/09, Superbike), Aragon (30/09, MotoGP) a Magny Cours (07/10, Superbike).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist