Randy de Puniet chce následovat Valentina Rossiho

Už několik let se pravidelně v zimě otevírá téma Randy de Puniet a jeho přestup do MS-Superbike. Ovšem tento Francouz má úplně jiné priority a plány do budoucnosti.

Randy de Puniet chce následovat Valentina Rossiho
"Tuto zimu jsem sice měl nabídku od Aprilie s možností závodit v MS-Superbike, ale já jsem chtěl zůstat za každou cenu v paddocku Moto-GP. Vycházel jsem z toho, že 2014 dostanu šanci, ukázat zde dobré výkony", říká Randy de Puniet.
V kubatuře MotoGP by se příští rok měly objevit další prototypy od různých továren, tedy místo současných motocyklů CR. Jestli jich opravdu bude víc než dosavadních dvanáct, závisí pochopitelně na finančních možnostech týmů. De Puniet ale vychází pevně z toho, že on bude v sezóně 2014 pilotovat jeden z konkurenceschopných biků: "S Top-bikem mohu závodit v Top-5. Tak daleko jsem byl už předtím v okamžiku, než jsem si zlomil v roce 2010 nohu. Chci závodit v MotoGP, mám zde ještě nevyřízené účty. Nyní jezdím na stejné úrovni, než jsem měl to zranění. Jsem pořád hodně vysoko namotivovaný. Rossi ukázal, že je to možné, když máš k dispozici kvalitní motocykl. Opět nyní jezdí v absolutní špičce", je přesvědčen francouzský pilot.
Francouz rozhodně nelituje rozhodnutí, že zůstal v MS-MotoGP, kde za normálních okolností může závodit pouze o 13. místo za dvanácti prototypy. Samozřejmě, že letmý pohled na stav MS-Superbike naznačuje, kde by se mohl nacházet: oba tovární piloti Aprilie Eugene Laverty a Sylvain Guintoli vedou po začátku sezóny v Austrálii se ziskem 45 bodů: "To mě vůbec nevadí, ba naopak mám radost ze Sylvaina. Oba dva jsme spolu začínali závodit na motocyklu, on se pak rozhodl pro jinou cestu. A v superbicích jezdí opravdu velmi dobře. Doufám, že bude mistrem světa".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist