Rainey a Doohan o Stonerově ukončení kariéry

Pro oba dva multi-mistry světa Wayne Raineyho a Micka Doohana by v jejich kariéře nepřipadalo v úvahu, zakončit závodní kariéru ve stylu Caseyho Stonera.

Rainey a Doohan o Stonerově ukončení kariéry
K ukončení závodní kariéry po skončení sezóny 2012 se k tomuto rozhodnutí mistra světa MotoGP Caseyho Stonera ozvali i dva jeho předchůdci. Trojnásobný šampion Wayne Rainey a Stonerův krajan Mick Doohan (pět titulů mistra světa) vidí ale rozhodnutí teprve 26-letého továrního jezdce Repsol-Hondy hodně kriticky.

Rainey je následujícího názoru: "Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby Stoner za jeden nebo za dva roky zjistil, že ukončení kariéry nebyla ta nejlepší myšlenka". Podobně vidí situaci i Doohan: "Casey se tak rozhodl příliš brzy v průběhu sezóny. Takže mu ještě zbývá hodně času, toto své rozhodnutí opravit".
Američan se hodně pozastavuje nad důvody Stonerova rozhodnutí: "Některé jeho důvody jsou opravdu zvláštní. Vypadá to skoro jako Burn-out (syndrom vyhoření nebo taky vyhasnutí, vyhaslosti, vyprahlosti - pozn. Bosso). Zřejmě je hodně frustrovaný", naráží Rainey na Stonerovo vyjádření, že se sport vyvíjí špatným směrem: "Casey mohl v tomto sportu ještě čtyři nebo pět let jasně dominovat. Ale pokud Ti chybí vášeň, což je výchozí pozice pro tuto činnost, tak je lepší vše raději skončit".

Doohan, který stejně jako Rainey musel svou kariéru nedobrovolně ukončit kvůli těžkému zranění, má tento názor: "Stoner jezdí od svých dětských let závody, jako 14-letý přišel do Evropy. Je to v každém případě pro jakéhokoliv Australana hodně těžké, závodit v Evropě. Ale myslel jsem si, že je tvrdší. Nerozumím tomu, proč chce nyní Casey skončit. Na straně druhé ale chápu, že chce skončit, pokud na tomto jevišti nemá dobrý pocit".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist