Radio Paddock hlásí

Mezi "Grand Prix Aperol di San Marino e della Riviera di Rimini" na okruhu Misano World Circuit a "Gran Premio Iveco de Aragón" v Alcanizi na okruhu MotorLand Aragón. se samozřejmě událo hodně zajímavostí, které si můžete přečíst v následujícím článku.

Radio Paddock hlásí

Alvaro Bautista potvrzen u týmu Gresini

Současný jezdec stáje San Carlo Honda Španěl Alvaro Bautista zůstává i na rok 2013 ve svém aktuálním týmu ex-mistra světa Fausta Gresiniho. Tím je obsazen i poslední prototyp v královské kubatuře na rok 2013. 27-letý Bautista je se satelitem Honda v tabulce MS jako sedmý, když na šestého Rossiho s továrním motocyklem Ducati ztrácí jen dva body.

Hiro Aoyama odmítl supersporty

Poslední mistr světa dvěstěpadesátek Japonec Hiroshi Aoyama odmítl nabídku svého současného týmu Ten Kate Honda, aby za ně jezdil příští rok supersporty. Místo toho jedná se španělskou stájí Avintia Racing v kubatuře MotoGP, kde by mohl jezdit s motocyklem BQR-Kawasaki jako týmový kolega Hectora Barbery a není vyloučeno ani jeho závodění v kubatuře Moto2. 30-letý japonský jezdec závodí letos neúspěšně v superbicích a před posledním závodem v Magny Cours je až na 19. místě.

Danny Kent pojede v týmu Tech3 kubaturu Moto2

Britský jezdec Danny Kent jezdící v letošním roce kubaturu Moto3 za tým Aki Aja je na nejlepší cestě být jedním ze 2 pilotů francouzského týmu Herve Poncharala. Tím by se rozplynul sen francouzských novinářů o vyloženě reprezentačním týmu země Galského kohouta v sestavě Louis Rossi-Alexis Masbou.

Za Technomag CIP pojedou dva Švýcaři

Francouzsko-švýcarská stáj Technomag CIP Alaina Broneca bude mít vyloženě švýcarské složení, neboť v týmu pojedou v příštím roce Dominique Aegerter a Randy Krummenacher. "Krummi" se do tohoto týmu dostal po neslavném ukončení stáje "Grand Prix Switzerland" a o jeho angažmá se velkou měrou zasloužil Eskil Suter, tedy majitel firmy "Suter Technology". Krummenacher ovšem musí donést sponzorské peníze v hodnotě minimálně 400 000 Euro. 

Spojení Mahindra Suter

Švýcarský konstruktér Eskil Suter se také vyjádřil ke svému novému projektu Suter v Moto3. Zatímco v letošním roce dodává pouze šasí a motocykly jezdí pod hlavičkou Suter-Honda,  např. Alex Rins či Miguel Oliveira, tak příští rok by chtěl Švýcar nasadit pod hlavičkou Mahindra-Suter i vlastní motory. Jako jezdci přicházejí v úvahu Marcel Schrötter, Miguel Oliveira či Efren Vazquez: "Chci zkušené piloty, kteří nám pomohou s vývojem nového motocyklu", říká Eskil Suter. Ovšem své slovo bude mít i indická firma Mahindra, neboť tento asijský koncern bude mít minimálně 49% zastoupení ve firmě Suter Technology a oprávněnou naději na jeden motocykl 2013 si dělá současný testovací pilot Mahindry Miroslav Popov.

Tým Forward v Moto2 zbrojí

Ke zkušenému SanMariňovi Alexi De Angelisovi přijde do týmu Forward na rok 2013 další Ital Simone Corsi, který tak nahradí velké zklamání této sezony Japonce Yukiho Takahashiho - doposud bez jediného mistrovského bodu! Corsi tak opouští italskou stáj Giampiera Sacchiho IODA Racing, kde jezdil kubaturu Moto2. K tomuto týmu ale není vyloučen návrat Jonase Folgera, který z týmu před časem odešel - jezdil zde Moto3 - ale jeho návrat by byl právě do "motodvojek". Folger nyní jezdí za Aspara třídu Moto3, ale je na tento motocykl příliš velký - 179 cm a 65 kg a u Aspara volné místo do střední kubatury prostě není.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.67
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist