Radio Paddock hlásí

Kdo je to vlastně "létající osel", co znamenal na tabuli pro di Meglia nápis "P4", dvě různé pokuty pro Iannoneho a Marqueze a další zajímavosti z víkendového paddocku Grand Prix San Marina.

Radio Paddock hlásí

Létající osel


Suverenní vítěz z Misana, Valentino Rossi, si dokáže udělat pořádnou legraci i ze sebe. Nejdříve nastoupil na start závodu s touto speciální helmou...


... a potom na stupně vítězů s touto ozdobou hlavy ala film "Shreh" neboli česk y "Šrek". A jestli se ptáte proč?, tak zde je odpověď: "Když jsem ležel po pádu v Indy na zemi, tak moje první myšlenka byla, co jsem to vlastně za osla! A tak dnes jsem zde prostě létající osel!" . vykládal už s úsměvěm na rtech "The Doctor", který zase jednou včera vyučoval motocyklovou vysokou školu!

Nový specialista na podvozek, ale starý Talmacsi


"Máme nového specialistu na podvozek, a proto jsem nyní schopen jezdit stále rychleji", řekl po prvním tréninkovém dnu maďarský jezdec MotoGP Gábor Talmacsi.

Výsledek: V kvalifikaci poslední místo se ztrátou 0,8 sekundy na předposledního Canepu, v závodě opět dovezl Talma do cíle "červenou lucernu", ztráta na nejbližšího soupeře (opět Canepu) 19 sekund, od vítězného Rossiho skoro "orundován", přesto díky De Angelisovi zisk 2 mistrovských bodů....

Ben Spies a téma MotoGP s Yamahou ještě není u konceDle Lina Jarvise, manažéra Yamahy, je "prvotním cílem získat titul v superbicích". A dále: "Oznámením celé smlouvy se Spiesem byla skutečnost, že případ Spies blokoval všechny možné přestupy týmu Hervého Poncharala. A také další skutečnost je důležitá, a sice že Colin Edwards nebude už mít smlouvu s Yamahou, nýbrž přímo s Hervé Poncharalem. V každém případě je prvotním cílem světový titul v obou kubaturách (myšleno MotoGP a WSBK) a potom...", potvrdil Jarvis. A nepopřel ani, že tato dvouletá smlouva byla podepsána tak brzy hlavně proto, aby Spies byl odstraněn z přestupového trhu (Ducati).

Pokud tedy umíte číst mezi řádky, tak získá-li titul Spies už letos - a po neděli je k tomu blíže než Nori Haga - tak se dle Jarvise nevylučuje jeho příchod do MotoGP už v roce 2010.

Dani Pedrosa a Andrea Dovizioso definitivně u HondyDani Pedrosa a Andrea Dovizioso definitivně podepsali smlouvu s HRC. Zatímco Dani Pedrosa má smlouvu pouze na rok 2010 a pak bude volný, tak na Andreu Doviziosa má HRC ještě opci na rok 2011.

Nápis P4 !Ano, přesně toto viděl na své tabuli z boxu tovární jezdec Aprilie a týmu Aspar Mapfre Francouz di Meglio při vjezdu do posledního kola, do kterého vjížděl na třetí pozici. To  znamenalo v praxi, že za dvojici Barbera-Pasini, která jela na čele závodu a bojovala o vítězství, musí jako třetí dojet Alvaro Bautista a pak teprve francouzský jezdec! Důvod byl jasný, šlo o důležité body mezi Bautistou a Aoyamou v boji o titul mistra světa. 

Hlavička za 5 000 dolarůPád mezi Andreou Iannonem a Polem Espargarem v samém závěru závodu do 125 ccm nezůstal bez peněžních trestů. Ovšem pokutu 5 000 dolarů nedostal italský jezdec Iannone za ten pád, který bezpochyby zavinil, nýbrž za následnou "hlavičku", kterou s přilbou na hlavě uštědřil mladému Španělovi. A dle posledních zpráv čeká Iannoneho ještě disciplinární trest od jeho týmu Ongetta Team I.S.P.A., neboť jeho rozhovor pro italskou televizi okamžitě po incidentu poškodil jak tento tým, tak i sponzory. A zřejmě nic nepomůže, že se Andrea později veřejně v médiích omluvil. 

I Marquez musel zaplatit pokutuDrahý warm up pro Marca Marqueze. Marc Marquez vyjel na trať během warm upu, když už byla boxová ulička uzavřena. Výsledek: 700 dolarů.

Aleix Espargaro v EstoriluDle posledních zpráv by měl 20-ti letý španělský jezdec Aleix Espargaro dostat po výborných výkonech v Indy a v Misanu i další šanci v kubatuře MotoGP. V týmu Pramac Ducati by měl minimálně v Estorilu nahradit dosud neúspěšného Itala Niccolu Canepu.  


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 8x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist