Půjde Lorenzo k Ducati?

Víkendovým hitem číslo "1" byl v Brně zájem Ducati o Jorge Lorenza. Podívejme se tedy trochu za kulisy této horké novinky z MotoGP a jak to je ve skutečnosti.

Půjde Lorenzo k Ducati?
Italská a španělská motocyklová média vysvětlují celou záležitost dvěma způsoby a uvádějí i konkrétní částku, za kterou by se Jorge Lorenzo upsal Ducati na dva roky. A že se nejedná pouze o nějakou "novinářskou kachnu", nýbrž o konkrétní nabídku. 


Ducati nabídla současně druhému jezdci tabulky mistrovství světa kubatury MotoGP částku 13 milionů Euro za dva roky služeb. Ducati totiž dobře ví, že Lorenzo je v současné době jediný, kdo může konkurovat Rossimu dlouhodobě a ne jen v jednom závodě (jako např. Dani Pedrosa).


Podle mínění jedněch by Lorenzo jel místo Američana Nicky Haydena, což není vůbec vyloučené!

To druhé mínění je trochu šokující, ale musíme ho vzít také v úvahu. Zdravotní stav ex-mistra světa Caseyho Stonera je prý ještě horší, než se oficiálně objevilo na veřejnosti. To samozřejmě asi dobře ví týmový šéf Livio Suppo a proto ta vysoká nabídka od Ducati pro Lorenza. 

Pokud by se totiž  jednalo o případ nějakého viru, který zapříčiňuje chronickou únavu, tak dle mínění odborníků může léčení trvat nejen měsíce, nýbrž i roky.

Současný zdravotní stav australského továrního jezdce je přirovnáván k případu Freddieho Spencera  a jeho konci kariéry či případu Manuela Poggialiho.  


Američan Freddie Spencer vyhrál v roce 1983 jako nejmladší jezdec mistrovství světa kubatury 500 cm³, o dva roky později pak byl dokonce dvojnásobným mistrem světa tříd 250 cm³ a 500 cm³.  Od té doby se už neprosadil, byl pronásledován zraněním a různými výpadky, v sezóně 1986 objel 2 závody Grand Prix, v 1987 celkem 4, 1988 - 0 a 1989 - 10, ovšem nejlepším umístěním bylo za celou dobu jedno 5. místo v roce 1989 při Grand Prix Španělska. 

A  svůj neslavný comeback pak odstartoval americký trojnásobný mistr světa v roce 1993, a získal pouhé 3 body za celou sezónu. 


Případ Manuela Poggialiho ze San Marina vám snad nemusím osvětlovat, jistě si ho většina čtenářů našeho webu pamatuje z loňského roku. Jen tedy pro úplnost, mistr světa 125-tek z roku 2001 a třídy 250 ccm z roku 2003 ukončil svou kariéru právě u nás v Brně, kdy do závodu po 24. místě v kvalifikaci na start závodu nenastoupil...!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.55
Známkováno: 11x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist