První test Stonerovi překazil déšť

V úterý byl Casey Stoner na okruhu v japonské Motegi, kde testuje litrový prototyp Hondy RC213V. Australan se vrátil do sedla motocyklu třídy MotoGP poprvé od posledního závodu sezony 2012 ve Valencii, ale návrat to nebyl přímo ideální, protože pršelo a Stoner zvládl zajet jen šest kol.

První test Stonerovi překazil déšť
Sedmadvacetiletý Casey Stoner byl osloven svým bývalým zaměstnavatelem Honda Racing Corporation (HRC), aby se podílel na vývoji a testování jejich závodních motocyklů RC213V pro rok 2014 a také její produkční verze. Tento týden Australan absolvuje první ze čtyř testů, které má s Hondou domluvené.

Bohužel australský dvojnásobný světový šampion stačil v japonské Motegi zajet pouze šest kol, protože pak začalo pršet, což kompletně nabouralo testovací plán HRC, jenž počítal s tím, že už odpoledne dají Stonerovi vyzkoušet prototyp pro sezonu 2014. První kilometry dnes totiž jezdil v sedle Hondy RC213V - 2013.
„Bylo příjemné se vrátit zpátky na motorku, i když jen na pár kol,“ uvedl v Motegi Casey Stoner. „Než se rozpršelo, tak jsme absolvovali jen jeden výjezd, což je trošku zklamání. Bylo to ale hezké. Je to devět měsíců, co jsem jel naposledy a chvilku mi bude trvat než si na to zase zvyknu. Motorka i dráha vypadá dobře, takže doufám, že už zítra nám počasí umožní víc testovat a najet víc kol v suchých podmínkách.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist