První mistrovský bod pro Australana Parkese

Tým Paula Birda neměl snadnou předsezonní přípravu. Část z ní vynechal, když chyběli ve druhém testu v Sepangu a tak tréninkovou část katarské Grand Prix využili k dokončení nastavení jejich motocyklů PBM Aprilia. Z dvojice Michael Laverty a Broc Parkes, byl nakonec lepší nováček, jenž bodoval patnáctým místem v cíli.

Australan Broc Parkes (foto z roku 2013) v mistrovství světa silničních motocyklů závodil jen jednou, když v roce 1999 jel na divokou kartu domácí závod třídy 125ccm na Phillip Islandu. Po patnácti letech je zkušený australský závodník členem stáje Paul Bird Motorsport, kde sedlá litrový motocykl PBM Aprilia kategorie Open.
Parkes byl v kombinaci časů tréninkových jízd devatenáctý, což byl samozřejmě dobrý výsledek vzhledem k tomu, že za sebou nechal oba jezdce týmu Avintia Blusens společně se zkušenějším týmovým kolegou Michaelem Lavertym. Podobný výkon už ale nezopakoval v kvalifikaci, protože to byl jednadvacátý.

V samotném závodu jel Broc Parkes úvodní kola dvacátý, jak ale jezdci odpadávali, Australan byl stále blíže bodovaným pozicím. Nakonec projel cílem patnáctý a to znamená první mistrovský bod. „Získat bod při premiéře v MotoGP je skvělé jak pro mě, tak pro můj tým,“ uvedl Broc Parkes v neděli po závodě. „Měl jsem štěstí, že několik jezdců odpadlo, ale přesto jsem za tento výsledek moc rád.“
„Škoda Michaelova trestu, protože jinak mohl být na bodech s námi. Teď je ale třeba myslet na další závod v Texasu, kde doufejme navážeme na to, kde jsme skončili tento víkend,“
dodal jezdec týmu Paul Bird Motorsport.

Na startu závodu MotoGP byl v neděli večer Michael Laverty trošku nedočkavý, takže za ulitý start přišel trest a závod bez bodu. „Po tak obtížném víkendu to byl nakonec lepší závod než jsem čekal,“ řekl Michael Laverty. „Rychlost stačila na čtrnáctou příčku, ale průjezd boxy mě vyšel draho.“