První kilometry s Hondou absolvoval i Elías

Toni Elías absolvoval ve Valencii první kilometry s motocyklem Honda RC 211V společně se svým novým týmovým kolegou Marco Melandrim.

První kilometry s Hondou absolvoval i Elías
Tým Fortuna Honda, který byl formálně představen tisku v pondělí ráno, zahájil přípravu na rok 2006, když ve středu vyjeli na okruh Ricardo Torma ve Valencii Marco Melandri a Toni Elías k jednodennímu testu s motocykly v novém zbarvení sponzora Fortuna. V chladných podmínkách prožil Toni Elías svůj debut na motocyklu RC 211V. Při svých 34. kolech předal týmu kladnou odezvu na pro něj nový stroj. Druhý jezdec letošního šampionátu Marco Melandri dokončil pouze osm kol, které byly součástí testu pneumatik.
Marco Melandri (8 kol – 1:34,8)
Máme s Michelinem plánovaný intenzivní testovací program, ale povětrnostní podmínky ho nedovolily absolvovat. Je to škoda, protože jsem byl připravený jezdit, ale také protože je důležité zahájit test nových pneumatik. Na zítra také není dobrá předpověď počasí a tak musíme počkat na konec listopadu do Sepangu, kde s Michelinem budeme pracovat na přípravě pneumatik pro rok 2006.
Toni Elías (34 kol – 1:35,7)
Z prvního kontaktu s novým motocyklem jsem šťastný, mé první pocity jsou velmi pozitivní. Jezdil jsem však na tomto motocyklu hodně málo a tak nedokážu zatím říci, zda jsem si vypracoval nějaké charakteristické rysy pro RC 211V, ale zdá se mi, že se tento motocykl bude lépe hodit mému stylu i mé výšce. Tento motocykl je velmi dobře ovladatelný při rychlých změnách směru jízdy. Ještě nejezdím pohodlně, máme mnoho práce v tomto směru, ale cítím se klidný a mám velkou motivaci. Také se cítím dobře s mým novým týmem, jsem v něm pouze dva dny, ale již se cítím jako doma. Velmi mne zaujal jejich profesionalismus a organizace. Jsem si jistý, že budeme mít společně dobrou sezónu.
Tým Fortuna Honda se zpět na závodní dráhu vrátí ve dnech 28. – 30. listopadu, kdy má naplánované testování v malajsijském Sepangu, což bude zároveň pro tým poslední test před zákazem testování.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist