První den Wroomu 2013

V italském lyžařském středisku Madonna di Campiglio se dnes konalo představení továrního týmu Ducati, za který pojedou v sezoně 2013 Ital Andrea Dovizioso a Američan Nicky Hayden.

První den Wroomu 2013
Ducati Corse nevyhrála od října 2010 ani jeden závod MotoGP, což by se mělo pod novým vedením brzy změnit.

Od 1. ledna má Ducati Corse v Němci Bernhardu Gobmeierovi nového generálního ředitele, který vyměnil Itala Filippa Preziosiho. Ing. Preziosi upadl v nemilost, neboť během dvou let přes obrovské finanční investice nedokázal s Valentinem Rossim prorazit a získal s ním během 35 závodů Grand Prix pouze 3 podiová umístění.

Gobmeier byl ředitelem závodního oddělení v BMW Motorrad a dovedl superbikový tým s Marcem Melandrim a s Leonem Haslamem do absolutní světové špičky. V létě 2012 se BMW rozhodla oficiálně stáhnout ze světového šampionátu a Gobmeier si musel začít hledat jinou práci. 

Wolfgang Dürheimer z představenstva Audi angažoval Gobmeiera, který se nyní u Ducati Corse v Borgo Panigale má postarat o úspěchy v kubatuře MotoGP: "Chceme nejpozději v sezoně 2015 opět bojovat o titul mistra světa", je celkem jasné stanovisko nového majitele Ducati, tedy Audi.

V Madonna di Campiglio se dnes poprvé na veřejnosti prezentoval nový tovární tým Ducati s Dovizioso a s Haydenem. Přítomen byl i generální ředitel Ducati Gabriele del Torchio a také nový ředitel projektu MotoGP v Ducati Paolo Ciabatti, který se tak vrací nazpátek k Ducati: "Máme před sebou hodně práce. Ale uděláme vše pro to, abychom se vrátili nazpět na špici", řekl Ciabatti, který v Flammini Group vedl MS-Superbike.
Zítra budou představeny nové motocykly Ducati Desmosedici GP13 na novou sezonu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist