První den testu v Brně zkomplikovalo počasí

Po závodu Velké ceny Německa zamířila část týmu Repsol Hondy do Brna, kde mají oba tovární jezdci Marc Márquez a Dani Pedrosa třídenní test než jako všichni ostatní zahájí zaslouženou letní dovolenou. V úterý jim ale nepřálo počasí, protože dopoledne pršelo a i když dráha rychle oschla, přilnavost nebyla nejlepší.

První den testu v Brně zkomplikovalo počasí
Po silném dešti, který přišel půl hodiny před polednem, oba jezdci Repsol Hondy měli možnost vyzkoušet nastavení na mokrou trať. Marc Márquez měl v páté zatáčce pád, když přišel o přilnavost na předku jeho RC213V, která byla stejně jak v případě Daniho Pedrosy ve specifikaci 2014. Test nového stroje japonského výrobce pro sezonu 2015 je na programu ve středu 16.července.
„Šlo to poměrně dobře. Ráno pršelo, takže jsme byli schopni vyzkoušet pár věcí na mokrém povrchu, ale také jsem zaznamenal malý pád,“ prozradil po úterním testu v Brně Marc Márquez. „Odpoledne už dráha oschla, třebaže úroveň přilnavosti nebyla příliš vysoká. Důležité je, že ke konci už bylo tepleji a s o něco víc pogumovaným asfaltem jsme mohli vyzkoušet některé výchozí změny v nastavení. Doufejme, že podmínky už budou zítra lepší.“

Dani Pedrosa k úvodu třídenního testu na Automotodromu v Brně uvedl: „První den jsme měli smíšené podmínky. V poledne celkem dost pršelo, takže jsme byli schopni jezdit v kompletně mokrých podmínkách. Po obědě asfalt rychle oschl, ale dráha zůstávala špinavá a nenabízela příliš velkou přilnavost. Bohužel to nebyl den, kdy bychom dokázali vyzkoušet hodně věcí. Doufejme, že zítra budeme mít možnost využít lépe čas strávený na dráze."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist