První den nejrychlejší Lorenzo, Nakagami a Antonelli

V pátek jeli jezdci za výborných povětrnostních podmínek s teplotou, která se odpoledne blížila k třiceti stupňům. Trénink třídy Moto3 vyhrál Ital Niccoló Antonelli, Jakub Kornfeil je v kombinaci časů patnáctý, Karel Hanika dvacátý sedmý. V královské MotoGP je po pátku nejrychlejší Jorge Lorenzo, druhý čas má Maverick Viñales, třetí je Cal Crutchlow. Druhý trénink třídy Moto2 zastavily v polovině červené vlajky, když ve dvanácté zatáčce havaroval Luis Salom. Španělský jezdec byl dlouho v péči lékařů a nakonec měl vrtulníkem zamířit do nemocnice v Barceloně. Trénink jezdci už nedokončili protože jeho druhá část byla následně zrušena.

Moto3 – 1.volný trénink

V polovině tréninku byl první s časem 1'52,762 sekundy Niccoló Antonelli (Ongetta-Rivacold), který byl o téměř půl sekundy rychlejší než druhý v pořadí Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0). Italský závodník Romano Fenati (SKY Racing Team VR46) figuroval na třetí pozici a časy do pátého místa měl na kontě Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3) a Khairul Idham Pawi (Honda Team Asia). Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl s časem 1'54,202 sekundy čtrnáctý, Karel Hanika (Platinum Bay Real Estate) byl s kolem za 1'54,921 sekundy jednadvacátý.

Deset minut před koncem prvního tréninku zůstával na první pozici Ital Niccoló Antonelli, jen maximum na kolo posunul na hodnotu 1'52,539 sekundy. Druhý v pořadí byl Hiroki Ono (Honda Team Asia) a na třetí pozici se posunul Enea Bastianini. Jakub Kornfeil zrychlil na 1'53,697 sekundy a byl osmý, Karel Hanika zůstával jednadvacátý, ale také on svůj čas zlepšil na 1'54,303 sekundy.

První trénink vyhrál časem 1'51,729 sekundy Niccoló Antonelli. Tři desetiny ztratil na krajana druhý v pořadí Romano Fenati. Na třetí pozici se posledním měřeným kolem posunul Enea Bastianini. Na prvních třech místech tak máme silnou italskou sestavu. Výborně si vedl český závodník Jakub Kornfeil, který trénink nakonec uzavřel čtvrtým časem 1'52,289 sekundy, což je povzbudivý vstup do katalánského víkendu. První pětici uzavírá Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46). Karel Hanika v posledním kole poskočil na devatenáctou příčku, ale s časem 1'53,704 sekundy nakonec trénink uzavřel dvacátý v pořadí.

GP Katalánska, Moto3 – 1.volný trénink