První den na Red Bull Ringu ovládli jezdci Ducati

V úterý a ve středu testují jezdci královské MotoGP na rakouském okruhu Red Bull Ring v rámci přípravy na srpnový desátý podnik sezony. Okruh v Rakousku je v kalendáři šampionátu nový a týmy díky tomuto privátnímu testování získají určitou představu jak přistoupit k samotnému závodu. V Rakousku to první dnes svědčilo značce Ducati, která má v Top10 celkem osm motorek. Tovární tým Hondy v Rakousku netestuje.

První den na Red Bull Ringu ovládli jezdci Ducati

Nejrychlejším časem se v úterý prezentoval Andrea Dovizioso (Ducati Team), který zajel celkem pětatřicet kol s maximem na 1'23,764 sekundy. Ital tak jako jediný zajel pod minutu a čtyřiadvacet sekund. Druhý Andrea Iannone (Ducati Team) testoval nový podvozek a na týmového kolegu ztratil šest desetin. Společně s nimi byl v boxech tovární stáje testovací jezdec Casey Stoner (Ducati Test Team), jehož čas na kolo byl čtvrtý nejrychlejší.

Třetí čas 1'24,461 sekundy nastavil britský závodník Scott Redding (Octo Pramac Yakhnich), který rovněž dokazoval, že to s Ducati na rakouské dráze může být v srpnu hodně zajímavé. Dařilo se rovněž jeho týmovému kolegovi Danilo Petruccimu (Octo Pramac Yakhnich), který skončil e ztrátou 1,228 sekundy osmý. Výborně si vedl šestý Hector Barbera (Avintia Racing) a sedmý Eugene Laverty (Aspar MotoGP Team). První desítku uzavřel Lavertyho týmový kolega Yonny Hernandez (Aspar MotoGP Team).

Jediní dva jezdci první desítky, kteří neřídili Desmosedici byl pátý Maverick Viñales (Team Suzuki Ecstar) a devátý Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP). Španěl měl během dne pád, ale nebylo to nic vážného a dokázal si na konto připsat celkem devětatřicet kol. Rossi je sice z jezdců nejstarší, ale první den byl také nejpracovitější, když zajel až šedesát kol. Druhým jezdcem s největším počtem najetých kilometrů byl s padesáti šesti koly Tito Rabat (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Racing).

První skutečné měření sil absolvuje domácí výrobce KTM, který je tento týden společně s ostatními týmy na dráze. Dosud jeli jen samostatné testy, ale nyní mají možnost srovnání díky neoficiální časomíře. První den byl Mika Kallio s časem 1'26,055 sekundy šestnáctý, Švýcar Thomas Lüthi, který s KTM testuje, nastavil osmnáctý čas a na prvního ztratil 2,6 sekundy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist