První den byl Pedrosa čtvrtý, Márquez šestý

Jezdci Repsol Hondy Marc Márquez a Dani Pedrosa zahájili závodní víkend japonské Grand Prix na v pořadí šestém a čtvrtém místě kombinace časů obou tréninkových jízd. Na okruhu v Motegi panovalo ideální počasí a třebaže tovární jezdci postupně zrychlovali, jejich soupeři byli v pátek rychlejší.

První den byl Pedrosa čtvrtý, Márquez šestý
Dopoledne Marc Márquez zaznamenal pád, když neubrzdil do páté zatáčky, musel jet rovně a před nárazem do ochranné bariéry raději motorku položil na zem. V prvním tréninku byl Španěl druhý s časem 1'46,004 sekundy, ve druhém tréninku mu s časem 1'45,939 sekundy patřila šestá příčka.
„Ve srovnání s předchozími okruhy jsme dnes trošku válčili s problémy,“ řekl v pátek odpoledne Marc Márquez. „Zatím jsme nenalezli to správné nastavení, ale naštěstí je teprve pátek a my tak máme před sebou ještě dost možností jak vše důkladně vyzkoušet. Důležité je, že jsem měl dobrý pocit a třebaže nejsem úplně spokojený s nastavením motorky, nejsme od vrcholu zase tak daleko. Uvidíme, zda se nám podaří zlepšovat v průběhu celého víkendu.“

Dani Pedrosa byl v pátečních trénincích celkově čtvrtý. V prvním tréninku zajel osmé nejrychlejší kolo 1'46,334 sekundy a ve druhém se časem 1'45,727 sekundy posunul na konečnou čtvrtou příčku. Dopoledne si Španěl prožil pěkně horkou chvilku, když se mu při nájezdu k jedenácté zatáčce postavila jeho Honda na přední a Pedrosa v této pozici ujel přes 130 metrů!
„Myslím, že máme za sebou úspěšný tréninkový den,“ řekl Dani Pedrosa. „Traťové podmínky byly dobré a díky tomu jsme měli možnost důkladně vyzkoušet různé pneumatiky. Odpoledne jsem zkoušel jezdit na tvrdé zadní pneumatice, ale nepoužili jsme tvrdou vpředu, jak to udělala většina ostatních. Pravděpodobně to vyzkoušíme zítra. Dnes jsme zaznamenali pár dobrých výjezdů s dobrým tempem, ale ještě musíme zlepšit časy na kolo a zaměřit se na nastavení pro dobrý kvalifikační čas.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist