Proti technice a větru

Nejen silný vítr znemožnil zlepšení Káji Abraham v druhé kvalifikaci před zítřejším prvním závodem sezóny MotoGP ve španělském Jerezu.

Proti technice a větru
Jen sedm jezdců ze 40-ti členného startovního pole se dokázalo zlepšit v dnešní druhém měřeném tréninku. První tři místa však zůstala beze změny a na pole position se postaví i přes dnešní pád Ital Marco Simoncelli, loňský vítěz Grand Prix Španělska. Celý jeho průběh byl poznamenám silným a studeným větrem. Kájovi Abrahamovi se tak počítá včerejší čas a do závodu vyrazí z 36.pozice. Ani on se totiž nedokázal zlepšit a navíc se potýkal s technickými problémy.
Karel Abraham:
„Volný trénink proběhl docela bez problémů. V kvalifikaci jsem vyjel a navíc jsem pár kol zajížděl píst. Po té co jsem se rozjel a začal nabírat rychlejší tempo se v pomalé zatáčce po dlouhé protilehlé rovince přidřel motor, následoval smyk a já havaroval. Motocykl jsem zvedl a dojel do boxů. Mechanici s mojí Aprilií něco provedli a já mohl znova vyrazit. Ovšem hned v tom následujícím kole se předešlá situace znova opakovala, tentokráte již bez pádu. Po té jsem zajel znova do boxů, při jejich opuštění však už byl trénink prakticky odmáván“.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist