Produkční Honda, menší tlak na Reddinga

Britský jezdec týmu Marc VDS Racing Scott Redding má nyní šest posledních Grand Prix k tomu, aby si minimálně udržel nebo v lepším případě navýšil svůj náskok ve vedení průběžného hodnocení kubatury Moto2, kde v letošním roce bojuje o titul mistra světa. Brit je nyní pod docela velkým tlakem, čehož by měl být v premiérovém ročníku jezdce MotoGP ušetřen.

Produkční Honda, menší tlak na Reddinga
Alespoň si to myslí vedení společnosti Honda Racing Corporation (HRC) podle jejichž názoru bude pro Scotta Reddinga premiérový ročník jezdce královské kubatury ideální ve spojení s jejich produkčním kompletem litrové Hondy.

Podle šéfa HRC Shuhei Nakamota bude produkční model Hondy natolik konkurenceschopný, aby Reddingovi umožnil plynulý přechod mezi litrové závodní stroje a zároveň mu dal možnost předvést svůj potenciál před plánovaným přechodem na prototypovou Hondu v roce 2015.
Shuhei Nakamoto to pro Motorcycle News komentoval slovy: „Redding je výborný jezdec a produkční motorka bude pro něho dobrý komplet, aby v příštím roce předvedl svůj potenciál. Přizpůsobit se novým podmínkám obvykle chvilku trvá, i když Marc (Marc Márquez – Repsol Honda) je v tomto směru výjimkou. Jeden rok s produkčním motocyklem bude znamenat menší tlak na Scotta a bude zajímavé sledovat, jak si povede.“

Před závodním víkendem britské Grand Prix přišlo oficiální potvrzení spolupráce mezi Scottem Reddingem a týmem Honda Gresini v jehož barvách Brit pojede premiérový ročník v sedle produkční Hondy. Britský jezdec je nyní lídrem hodnocení Moto2 s náskokem osmatřiceti bodů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist