Pro závod v Německu bude Márquez v pořádku

Po návratu z Holandska podstoupil jezdec tovární stáje Hondy vyšetření v Barceloně, jehož účelem bylo vyloučit další možná skrytá zranění, která mohl utrpět po těžkém pádu ve třetím volném tréninku královské kubatury na Tourist Trophy v Assenu.

Pro závod v Německu bude Márquez v pořádku
V pátek dopoledne Marc Márquez zariskoval, když na dráhu v Assenu, která ještě nebyla dostatečně suchá, vyjel jako první na hladkých pneumatikách. Ve čtrnácté zatáčce ale dostal highsider, Honda Španěla vyhodila před sebe na asfalt, kde dopadl tvrdě na záda a s motorkou na sobě jel po dráze až do únikové zóny. Těžký pád, který naštěstí pro Márqueze znamenal v uvozovkách jen zlomeninu malíčku a palce nohy.

Důkladným vyšetřením v Barceloně prošel dvacetiletý Marc Márquez bez problému, protože žádné další zranění nebo poškození nebylo zjištěno. Španělského jezdce prohlédl Dr. Xavier Mir z univerzitní kliniky Dexeus, který zároveň zkontroloval stav zlomenin Márquezova pravého malíčku a palce pravé nohy. Tyto zlomeniny by už Márqueze neměly v Německu omezovat.
Velmi důležité ale bylo pro Márqueze zjištění, že nebude muset podstoupit léčbu ´Arm Pump´, což je onemocnění, které vzniká intenzivní svalovou činností v předloktí až dojde k přiškrcení krevního toku k ruce. Špatným prokrvením ruky dochází k jejímu znecitlivění (mravenčení) a velkým bolestem.

Právě s tímto problémem Márquez bojoval při závodě v Assenu, když kvůli zranění musel brzdit jen jedním prstem. Chronické problémy můžou vést až k syndromu karpálního tunelu, což se většinou řeší operativně. Márquezovi v této chvíli nic takového nehrozí.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist