Pro rok 2015 Ducati počítá s šesti motocykly MotoGP

Už se zdálo, že italský výrobce zůstane u čtyř motocyklů na startovním roštu, ale poslední změny a zlepšení prototypů Desmosedici upevnily spolupráci nejen s Pramac Racingem, ale rovněž vzbudily zájem u nové skupiny Avintia Blusens. Pro sezonu 2015 tak u Ducati plánují připravit motocykly pro tři týmy s celkem šesti jezdci.

Pro rok 2015 Ducati počítá s šesti motocykly MotoGP
S prototypy Ducati v minulosti závodil tým Aspar nebo brněnský Cardion AB Motoracing, ale dnes je to čistě jen tovární tým Ducati a jejich satelit Pramac Racing. S Avintia Racing přichází změna, protože Ducati získala tým, který byl do této chvíle věrný Kawasaki na níž závodí Héctor Barbera a Mike Di Meglio.

Od příští sezony by to měla být Ducati, jenž pojede v barvách španělského týmu Avintia. Konkrétně pak prototypy GP14, které v současné chvíli používají jezdci továrního týmu Andrea Dovizioso a Cal Crutchlow. Bude se jednat o podobný systém, jaký je dnes v případě kolumbijského závodníka Yonny Hernandéze, který u Pramac Racingu závodí s motocyklem GP13.
Vývoj Desmosedici pokročil od modelu GP13 kus cesty a specifikace 2014 tak může Avintii nabídnout zajímavou šanci pravidelně bojovat o mistrovské body. Paolo Ciabatti z Ducati na toto téma uvedl: „Základem motocyklů pro Avintii bude poslední specifikace strojů našeho továrního týmu po aktualizacích v Indianapolisu nebo Brně. Pro Ducati a pro Avintii je to dobrá příležitost.“

„Jak už jsme letos mohli vidět u Yonny Hernandéze, dokáže odvádět velmi dobrou práci s motocyklem specifikace 2013, takže verze 2014 může jet ještě lépe. Mimo motocyklů budou v boxech Avintie ještě dva elektronici, kteří budou dohlížet na práci na Desmosedici,“
dodal.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist