Připomenutí na Marca Simoncelliho

Dnes uplynuly čtyři roky od tragické nehody Marca Simoncelliho, který v roce 2011 havaroval v úvodních kolech závodu královské kubatury Velké ceny Malajsie. Italský jezdec tehdy spadl, ale udržel se motorky, která ho obloukem dostala zpátky do závodní stopy pod kola projíždějících jezdců.

Připomenutí na Marca Simoncelliho

V roce 2011 byla Velká cena Malajsie předposledním podnikem sezony. V tréninkové přípravě zajel Marco Simoncelli druhý nejrychlejší čas a do závodu se kvalifikoval na pátou pozici ve druhé řadě. V samotném závodu ale bohužel spadl tak nešťastně, že ho jeho motorka vrátila pod kola projíždějících motocyklů. To se stalo čtyřiadvacetiletému jezdci osudným.

Lékaři o Italův život bojovali přímo na dráze, ale Marco Simoncelli svým zraněním podlehl. Sedmadvacátého října bylo v kostele Santa Maria v Coriano s Marcem Simoncellim poslední rozloučení. Itálie truchlila a na Simoncelliho počest pojmenovali okruh v Misanu. Přesně za rok umístil paddock MotoGP v jedenácté zatáčce okruhu Sepang International pamětní desku.

Čest jeho památce.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist