Přijde v roce 2012 do MotoGP Norton?

Blíží se senzace v podobě vstupu tradiční anglické motocyklové továrny do MotoGP?

Přijde v roce 2012 do MotoGP Norton?
Tradiční britská motocyklová továrna Norton se u Dorny zajímala o podmínky závodění v MotoGP od roku 2012.


Manažérská kalkulace šéfa Dorny Carmela Ezpelety, že díky zvýšení objemu motorů motocyklů MotoGP z 800 na 1000 ccm pro sezónu 2012 se přilákají na start královské kubatury nové továrny, vypadá optimisticky. Nejen BMW a Aprilia se budou za dva roky účastnit závodů MotoGP a to buď svými továrními týmy, nebo satelitními stájemi. 

Při brněnské Grand Prix se vykrystalizovalo, že tradiční anglická firma Norton Motorcycles (UK) Ltd. se oficiálně u promotéra šampionátu Dorny dotazovala, jaké jsou podmínky účasti v tomto šampionátu v roce 2012.
 

Kolem značky Norton bylo hodně dlouho ticho. Ovšem britský obchodník Stuart Garner, do roku 2008 majitel týmu Norton Racing Ltd., zakoupil koncem stejného roku veškerá výsadní a vývojová práva a vybudoval firmu Norton Motorcycles (UK) Ltd. Její sídlo se nachází nedaleko závodního okruhu Donington Park.


Garnerův současný podnikatelský plán je jasný, chce se prosadit na trhu novými sportovními motocykly a díky účasti v MotoGP chce získat pro tento svůj podnikatelský záměr potřebné image. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.75
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist