Příběh se šťastným koncem, De Angelis je doma

Na sobotní čtvrtý trénink Velké ceny Japonska z 10.října letošního roku Alex De Angelis jen tak nezapomene. Potom co ztratil kontrolu nad svým motocyklem udeřil do železných svodidel a po dlouhém zásahu záchranářů přímo v místě pádu byl následně letecky přepraven do univerzitní nemocnice v Mibě, kde byl v kritickém stavu na jednotce intenzivní péče.

Příběh se šťastným koncem, De Angelis je doma

U Alexe De Angelise došlo k řadě zranění počínaje zlomeninami obratlů, žeber, klíční kosti, pohmoždění plic a nitrolebního krvácení. Jezdec týmu IodaRacing Project ale celou situaci ustál, z nejhoršího venku byl už po týdnu a nakonec tuto neděli odletěl z Japonska zpátky do Evropy, kde byl hospitalizován v nemocnici v San Marinu.

Tam ale zůstal jen osmačtyřicet hodin a pak už zamířil domů. Jeho zdravotní stav je stále lepší a lepší a De Angelis už plánuje účast v předsezonní přípravě, která startuje začátkem února 2016. Prozatím ale bude muset vydržet pětačtyřicet dní v korzetu, který má za účel správný srůst většiny zlomených kostí. Mimo to podstoupí průběžné zdravotní prohlídky a absolvuje nezbytnou fyzioterapii.

„Jsem moc šťastný, že už jsem doma,“ prozradil Alex De Angelis. „Je to pro mě velmi pozitivní znamení a těším se, že budu zpátky trénovat. Nyní lékaři vyloučili návrat do sedla motorky, ale to je v pořádku, protože v zimě stejně jezdit nemůžete. Tento čas využiji k tomu, abych se dostal zpátky do formy a byl připraven na první test na nadcházející sezonu.“

„Ještě jednou bych chtěl poděkovat zdravotnímu personálu, který mi pomohl v Japonsku a San Marinu. Ještě jednou velké poděkování Mobilní klinice a všem fanoušků a přátelům, kteří stáli při mně.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist