Preziosi stojí plně za Rossim

Filippo Preziosi se po katastrofální kvalifikaci v Kataru plně postavil za Valentina Rossiho a je jednoznačně názoru, že Ducati ho musí opět dostat dopředu.

Preziosi stojí plně za Rossim
Horší výsledek Valentina Rossiho než jeho včerejší kvalifikace už snad ani nemohl být. No vlastně mohl, kdyby ho porazil Colin Edwards nebo Randy de Puniet s motocykly CR...Jinak dvanácté a tedy poslední místo mezi jezdci s prototypovými motocykly, až jako poslední ze všech čtyř jezdců na Ducati, ztráta na našeho Karla Abrahama 0,615 sekundy, ztráta na Polemana Jorge Lorenza 2,179 sekundy.
Ale hlavně porovnání obou továrních jezdců Ducati: Nicky Hayden skončil pátý, Valentino Rossi dvanáctý a o ca 1,2 sekundy za svým americkým továrním kolegou.
Generální manažér Ducati Corse Filippo Preziosi ale odmítá jakoukoliv kritiku na Rossiho či na jeho mechaniky, naopak bere sedminásobného mistra světa královské kubatury a svého kamaráda pod svou ochranu, když říká: "O Rossiho talentu není potřeba diskutovat. Musíme ho ale dostat dopředu na takovou pozici dopředu, kam jezdecky patří" a pokračoval: "My jsme jeden společný tým, my děláme společně chyby a společně také vítězíme. Náš cíl byla druhá řada, s Nicky Haydenem se nám to podařilo, s Rossim bohužel ne. Zvolili jsme včera při nastavení špatnou cestu a výsledkem bylo, že jezdec ztratil sebedůvěru. Nyní bude hodně těžké, během 20 minutového Warm-Up najít ten správný směr", vysvětluje dále Preziosi.

Rossi se sice vyjádřil, že by se chtěl podívat na data od Haydena, ovšem Preziosi je názoru, že to nemusí být vůbec patentem na zlepšení: "Každý pilot má svou vlastní cestu. S možnostmi, které máme v našem boxu k dispozici, se nám podařilo dosáhnout pro Nickyho Haydena toho, že zajel pátý nejlepší čas. Tyto věci by ale nebyly pro Valentina tak dobré. Nedá se říci, která je ta opravdová Ducati, jestli ta pátá nebo ta dvanáctá, jsou to totiž obě!"

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.62
Známkováno: 8x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist