Preziosi: Rozdíl mezi Rossiho GP12 a satelitní Ducati

Šéf inženýr Ducati Corse Filippo Preziosi vysvětluje v následujícím článku technický status satelitních jezdců Ducati Hectora Barbery a našeho Karla Abrahama před startem letošní sezóny MotoGP v Kataru.

Preziosi: Rozdíl mezi Rossiho GP12 a satelitní Ducati
Vedle továrních motocyklů Ducati Valentina Rossiho a Nickyho Haydena pojedou s motocykly Ducati i Hector Barbera a Karel Abraham, ovšem jak Španěl, tak český pilot budou mít k dispozici satelitní motocykly Desmosedici. Přesto byl jezdec týmu Pramac Barbera při prvním testu v Sepangu šestý a to o pouhou 0.1 sekundy pomalejší než Rossi. Ovšem jak on, tak náš Abraham neměli k dispozici motocykl verze GP12 jako oba tovární jezdci, nýbrž se museli spokojit s motocyklem, který jezdil při listopadových testech ve Valencii právě Rossi, tedy model GP12-Zero. Tento motocykl pak byl kompletně vyvíjen souběžně s novou GP12 a byla to první verze hlinikového rámu.
"Při vývoji "Valencia Bike" pro satelitní týmy jsme použili analýzu a výsledky listopadového testu. Také jsme pro satelitní motocykly vzali s sebou do Sepangu některé nové díly. Hector je velmi spokojený s tímto novým motocyklem a byl na testech nejlepším satelitním jezdcem vůbec", říká Filippo Preziosi a dodává: "Elektronika je úplně stejná jako na továrních motocyklech. Ovšem inženýři satelitních týmů si mohou vybrat i jinou elektroniku, pokud si myslí, že je pro jejich jezdce lepší. Ale systém je v zásadě stejný". 
Co se týká použití nových dílů, které testoval v Sepangu tovární tým, tak dle Preziosiho mohou oba satelitní týmy tyto nové díly dostat, pokud je budou chtít: "Naše strategie je jasná, tovární tým testuje nově vyvinuté díly a pokud se ukáže, že vydrží a netrpí poruchovostí, tak je nabídneme ke koupi satelitním týmům".
Preziosi pak celé téma doplnil: "To vše je pouze otázka času, jejich budgetu a výsledků, jak se sami rozhodnou. Myslím si ale, že Hector je se svým motocyklem spokojený a bike má ještě velký potenciál, takže zřejmě ani neuvažuje o nějaké změně".

Dle našich informací přímo od zdroje, by mohli jak Barbera, tak Abraham dostat nové motocykly Ducati GP12 od pátého závodu letošní sezóny GP Katalánska v Barceloně. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist