Preziosi: Rossi je jako lev v kleci

Valentino Rossi si je jistý, že nevyhraje příští závod MotoGP v Aragónu, jak se to podařilo vloni Caseymu Stonerovi, ačkoliv tento okruh sedí Ducati jako žádný jiný.

Preziosi: Rossi je jako lev v kleci
Pro Valentina Rossiho bude příští závod Grand Prix ve španělském Aragónu "hodinou pravdy". Casey Stoner totiž během loňských 12 odjetých závodů nevyhrál ani jeden, byl ovšem na rozdíl od letošního Rossiho pětkrát na podiu (1x2. a 4x3.), ovšem Motorland Aragon dokázal Australan na  Desmosedici vyhrát.
A nejen to, ještě na třetím místě dojel vloni jeho týmový kolega Nicky Hayden. Dle samotného  Valentina Rossiho to je v letošním roce skoro nemožné: "Nemyslím si, že je to možné. Stoner tehdy přijel do Aragónu a otočil celou sezónu. Změnil kompletní setting, jel jako čert a dosáhl skvělého výsledku. Ostatně neměl co ztratit,  vsadil jasně na kartu buď, anebo", říká Rossi, který tím nechce vůbec Australana kritizovat.
Italský ex-multi šampion ale ví velmi dobře: "Momentálně nejsem v situaci, abych závodil jako on (Stoner)." Přesto si Vale myslí, že to co fungovalo vloni u jeho týmového kolegy Haydena, by ho mohlo přiblížit absolutní špičce jezdeckého pole. Samozřejmě, že letošní situace s GP11.1 je postavena na úplně jiných základech, než byl loňský vstupní bod před Aragónem.
Rossi si kromě jiného stěžuje na malý počet testovacích dní a žádá nyní Dornu, aby pro rok 2012 počet zimních testů navýšila, aby tak mohl svou ztrátu na Caseyho Stonera a Jorge Lorenza zredukovat. "My si ale nemyslíme, že rozhodujícím faktorem je počet testovacích dnů. Rozhodující je, že informace, které obdržíme od našich jezdců, správně interpretujeme, vyvineme ty správné díly a ty potom budeme správně testovat. Teprve potom přijde ke slovu ten správný pilot a toho my máme", říká dále Filippo Preziosi.
Ačkoliv stál Rossi v letošním roce jen jednou na podiu - v Le Mans - tak je šéfkonstruktér Ducati následujícího názoru: "Všichni víme, jak je nebezpečný lev v kleci. A jakmile se klec jednou otevře, tak to bude hodně nebezpečné".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.83
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist