Preziosi: Je potřeba volnost

Hlavní inženýr továrního oddělení Ducati Filippo Preziosi je sice pro redukci nákladů, ale nechce žádný jednotně předepsaný "engine management system".

Preziosi: Je potřeba volnost
Po Shuhei Nakamotovi (Honda) a Linovi Jarvisovi (Yamaha) se k současné situaci v MotoGP a návrhům Carmela Ezpelety na redukci nákladů třeba zavedením jednotné elektroniky ECU vyjádřil i Ital Filippo Preziosi (Ducati).

Preziosi má plné porozumění pro současné dilema CEO Dorny Carmela Ezpelety, který dělá vše proto, aby privátní týmy měly k dispozici lacinější závodní materiál a tím se zvýšil počet jezdců na startovním roštu.

"Jako inženýr jsem jednoznačně proti myšlence zavedení ECU. Jako technik jsem pro co největší volnost, v ideálním případě nez jakéhokoliv technického limitu. Pokud by šlo o mě, tak nepotřebujeme ani omezení objemu. Ale žiji ve světě, který je neustále ve vzpouře. A vím také, že Carmelo Ezpeleta má na svých bedrech velmi těžké břímě a velkou odpovědnost. Musí udělat a také dělá vše proto, aby si MotoGP i nadále udržela svou co nejvíce možnou vysokou úroveň a zároveň tuto závodní sérii připravit na nejbližší budoucnost"
, říká pro SpeedWeek třetí z mocných mužů královské kubatury. 
I z tohoto důvodu se i Preziosi velmi rád zúčastní každé diskuze, která má přinést myšlenky na redukci nákladů  na závodění MotoGP: "Jsme z tohoto pohledu plně otevřeni každému návrhu. Ovšem závodění v MotoGP musí být i nadále možností ověřování nových technologií a zvětšování know-how naší továrny. Jinak nás přestane závodění v tomto seriálu zajímat. V půllitrové éře dvoutaktů bez elektroniky to bylo pro továrny nezajímavé. Třeba omezení maximálního počtu otáček na 16 000 ot/min považuji za blbost. Honda tím totiž neztratí power, ale týmy CRT musí investovat hodně peněz, aby se dostaly na úroveň prototypů. Pokud by jsi něco takového chtěl udělat, tak musíš jít na 14 000 ot/min. A zde se naskýtá základní otázka: Chceme závodit i v době, když budou dostatečně kvalitní a konkurenceschopné i sériové motory?". 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist