Představení Ducati GP9

Na tradiční představovačce Wrooom Ducati v italských Dolomitech byla představena zbraň této značky pro letošní sezónu MotoGP.

Představení Ducati GP9

Akce se zúčastnili jak oba tovární jezdci Casey Stoner s Nicky Haydenem, tak i šéf týmu Claudio Domenicali, který nový motocykl představil a seznámil novináře s nejzásadnějšími novinkami. Největší změnou je rám z uhlíkových vláken, který nahrazuje tradiční trubkovou konstrukci: “Starý trubkový rám u produkčních cestovních motocyklů stále zůstává, ale máme zájem na testování tohoto nového systému.”

Další změny čekaly na motor, kde došlo k přemapování kvůli vyrovnání křivky točivého momentu. Filippo Preziosi, generální ředitel Ducati Corse dále uvedl, že po schůzce s dalšími členy MSMA je v zájmu Ducati omezení finančních prostředků, které jsou investovány do vývoje motocyklů: “Je důležité mít přísnou kontrolu nákladů a najít rovnováhu mezi náklady a výnosy. V tom by měli všichni výrobci najít společný cíl. Myslíme, že jednou z možností, jak toho dosáhnout, je zvýšit životnost motorů. V současné době vydrží tak 600 až 800 kilometrů, ale chtěli bychom tuto životnost zdvojnásobit.” Domenicali také považuje za velké plus příchod Nickyho Haydena: “Jsme velmi rádi, že je Nicky členem našeho týmu. Je mistr světa, skutečný bojovník a myslím, že bude pro Caseyho skvělý partner.” Na otázku, jaké stroje budou mít k dispozici satelitní týmy, uvedl: “Satelitní GP9 nebudou přesně stejné stroje jako tyto tovární, ale budou velice podobné. Budou vypadat v podstatě stejně a rozhodně s nimi bude možné zajet dobré výsledky.”


Oba piloti si na horách taky užívali, i když Nicky se spíš kochal pohledem na okolí: “Jsem v lyžování úplný začátečník, takže jestli mě uvidíte na svahu, moc se mi nesmějte. Ale jsem ohromen tady tím vším, na takových horách jsem úplně poprvé.” Ono ale i z fotky Caseyho je znát, že na mašině si je daleko jistější.
Protože se v poslední době stále častěji hovoří o finanční krizi a z ní plynoucího odchodu sponzorů, je pro tovární tým Ducati velice důležité to, že největší italská elektrárenská společnost Enel, která je jedním ze sponzorů týmu, prodloužila kontrakt o sponzoringu do roku 2010.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist